Nie masz konta? Zarejestruj się

Regulice

Pumptrack miał być gotowy w grudniu

06.01.2023 11:00 | 0 komentarzy | 6 804 odsłon | Łukasz Dulowski
Obiekt powstaje przy boisku piłkarskim w Regulicach. Będzie to pierwszy tor rowerowy w powiecie chrzanowskim.
0
Pumptrack miał być gotowy w grudniu
Miejsce budowy pumptracka przy boisku sportowym w Regulicach i w sąsiedztwie firmy spedycyjnej Profit
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z przetargiem, inwestycja powinna się zakończyć do 15 grudnia zeszłego roku. Tymczasem, co widać na publikowanym zdjęciu, teren został rozkopany i na razie nic się nie dzieje. Widać jedynie ogólne zarysy toru rowerowego.

Burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila wyjaśnia, że termin oddania tej inwestycji został wydłużony do końca maja 2023 roku.

Wykonawca, jak mówi burmistrz, tłumaczył się problemami z uzyskaniem pozwolenia na budowę, a także niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Pumptrack w Regulicach buduje firma BT PROJECT z Poznania, która jako jedyna złożyła w przetargu ofertę w wysokości 406 tys. zł (gmina przeznaczyła na to zadanie m.in. 250 tys. zł z rządowego konkursu "Rosnąca odporność" - nagroda za osiągnięcie wśród mieszkańców wysokiego wskaźnika zaszczepienia przeciw COVID-19).

  • Pumptrack jest to tor przeznaczony przede wszystkim do jazdy na rowerze, ale może też być wykorzystywany do jazdy na deskorolkach i rolkach. Ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami powodującymi, że jazda na rowerze właściwie nie wymaga pedałowania. Pierwsze pumptracki powstały w latach 70. i 80. minionego wieku, jako trasy dla rowerzystów BMX.