Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Śmierdziało zawsze, ale teraz śmierdzi bardziej. Co się dzieje w Trzebini?

07.12.2022 12:28 | 2 komentarze | 7 280 odsłon | Agnieszka Filipowicz
- Nie pamiętam, kiedy ostatni raz aż tak śmierdziało - taką informację otrzymaliśmy dziś wczesnym rankiem od Czytelniczki z Trzebini. A potem posypały się kolejne. Mieszkańcy tej gminy mają już dość smrodu w centrum miasta.
2
Śmierdziało zawsze, ale teraz śmierdzi bardziej. Co się dzieje w Trzebini?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Prawda jest taka, że to nie jest normalne. Że po prostu śmierdzi - mniej, bardziej. To powinno być karalne - narażanie na utratę zdrowia i życia pokoleń - napisała pani Karolina na naszym profilu w mediach społecznościowych.

Jak zareagowała gmina? Znów poszło pismo do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. O pilną kontrolę.

Ryszard Listwan, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Krakowie, z którym skontaktowaliśmy się rano, poinformował, że dziś rozpoczęła się kontrola. Na razie trudno mówić o jej wynikach. Potwierdził, że WIOŚ otrzymał zgłoszenie o uciążliwościach zapachowych na terenie od rafinerii Trzebinia do Balina. Badania trwają, na wnioski jeszcze za wcześnie.

Tymczasem mieszkańcy gminy Trzebinia informują o kolejnych miejscach, gdzie mocno jest odczuwalny smród - ul. Rafineryjna, os. Widokowe, ul. Długa to tylko niektóre z nich.

Będziemy informować na bieżąco o tej sprawie. Wysłaliśmy zapytanie prasowe na ten temat do ORLEN Południe. Czekamy na odpowiedź.

Szczegóły: w najbliższym 50. nr „Przełomu".