Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nowa dyrektorka i nowe wyzwania

19.09.2022 13:00 | 0 komentarzy | 8 877 odsłon | Natalia Feluś

Przed Ewą Bandułą, nową dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 6 w Chrzanowie duże wyzwania. Przede wszystkim, mająca się niebawem rozpocząć, rozbudowa szkoły. Inwestycja zbiega się z 50-leciem placówki.

0
Nowa dyrektorka i nowe wyzwania
Ewa Banduła, nowa dyrektorka SP6 w Chrzanowie. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Na jubileusz szykujemy 5 odsłon, w których zaprezentujemy szkołę - mówi nowa dyrektorka. - Pierwszą będzie wernisaż prac plastycznych naszych uczniów przygotowany na Dzień Edukacji Narodowej - informuje.

Dalsze obchody planowane są po remoncie budynku. Na razie nowa szefowa "szóstki" skupia się na bezpiecznym przeprowadzeniu prac budowlanych.

- Nie ukrywam, że w tym czasie liczę na zrozumienie i wsparcie ze strony rodziców, lokalnego środowiska oraz rady osiedla Kościelec - mówi.

Jakim chce być dyrektorem?

- Bardzo ważne jest zbudowanie zgranego zespołu kadry pedagogicznej, by mogła pracować w komfortowej, przyjaznej atmosferze. Chcę podtrzymać wizerunek szkoły jako małej i rodzinnej, do czego potrzebne są dobre relacje - zaznacza.

Zadbanie o rozwój psychofizyczny uczniów to jedno z najważniejszych zadań, jakie sobie wyznaczyła. Dużą wagę przywiązuje również do wyników kształcenia.

- Dziecko w szkole powinno się rozwijać na miarę swoich możliwości. Wyniki testów i egzaminów nie zawsze odzwierciedlają umiejętności i talenty ucznia. Trzeba mieć na uwadze wszystkie te elementy - uważa.

Życie zatoczyło koło

Prywatnie Ewa Banduła jako mała dziewczynka miała rozpocząć naukę właśnie w SP6. Ostatecznie chrzanowianka uczęszczała do SP2. Skończyła studia z nauczania początkowego na UJ, a także kierunki: terapię psychopedagogiczną, oligofrenopedagogikę oraz zarządzanie oświatą. Na początku swojej drogi zawodowej pracowała w SP10, następnie w ówczesnej SP7 i SP8.

W sumie przez 11 lat była zatrudniona w chrzanowskich szkołach jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycielka wspomagająca w klasie integracyjnej. Później podjęła pracę w Jaworznie w Zespole Szkół nr 4, gdzie została na kolejne 11 lat. Była tam nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej oraz prowadziła zajęcia rewalidacyjne z gimnazjalistami. Na koniec pracy w jaworznickiej placówce, przez rok, zajmowała stanowisko wicedyrektora. Trzy lata temu z powrotem zaczęła pracę w SP6 w Chrzanowie. Teraz jest na początku czteroletniej kadencji jako jej dyrektor.

- Okolicę Kościelca darzę dużym sentymentem i dlatego chcę pracować na rzecz chrzanowskiej młodzieży - mówi Ewa Banduła.