Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wszyscy postawieni na nogi w sprawie alei Henryka w Chrzanowie

06.09.2022 21:09 | 24 komentarze | 14 323 odsłon | Alicja Molenda
Jest reakcja na skargi mieszkańców i ostatnie publikcje w "Przełomie". Radni zastanowią się jak zaradzić pijaństwu i zakłócaniu spokoju na głównej ulicy miasta.
24
Wszyscy postawieni na nogi w sprawie alei Henryka w Chrzanowie
Aleja Henryka w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy zakaz sprzedaży alkoholu w mieście nocą w celu prewencyjnym to dobry pomysł?

Mieszkańcy alei Henryka - niegdyś reprezentacyjnej ulicy w Chrzanowie - w sprawie permanentnego zakłócania ich spokoju przez pijane towarzystwo - interwenują od lat. Dzieje się to w ścisłym centrum miasta nie tylko w nocy, ale również do południa. Od lat.

Ludzie interweniują na policji i w magistracie. Policja przyjeżdza, sporządza notatki, poucza i odjeżdża. Burmistrz bezradnie rozkłąda ręce.

Temat pijaństwa na alei wywołał dziś na sesji rady miejskiej Robert Maciaszek. Żaden z radnych nie zdążył nawet o to zapytać, nie wiadomo nawet czy chciał. Burmistrz przyznał otwarcie, że jest wobec tej sytuacji bezradny i odczytał listę policyjnych interwencji na alei z czerwca i lipca przesłaną przez komisariat. Najbardziej szokuje fakt, że wiele z nich odbyło się w godzinach dopołudniowych.

Burmistrz przypomniał również, że trzy lata temu proponował radzie miejskiej wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu nocą, ale jego pomysł rozszedł się jakoś po kościach. Jak twierdzi, problem pijaństwa i zakłócania spokoju miejszkańców był jakiś czas temu na ul. Krakowskiej, ale tam nie ma już nocnegu sklepu z alkoholem i temat jakoś sam się rozwiązał.

Przy al. Henryka (nazwanej przez jednego z naszych Czytelników w nawiązaniu do dawnej nazwy - aleją Melina) sklep taki jest, ale burmistrz mówi, nie ma dowodów na to, że imprezowicze z alei tam własnie kupują trunki. Chciałby więc temat rozwiązać systemowo - np. zakazem sprzedaży nocnej alkoholu w mieście, o czym myślał trzy lata temu. Do tego musi być jednak przyzwolenie radnych. A radni pracują powoli.

jednak tuż po wystąpieniu burmistrza szef komisji prawa - Marcin Krauz ogłosił, że na 19 września na godz. 16.00 zwołuje ją w magistracie z udziałem policji, OPS-u, komisji przeciwdziałalnia alkoholizmowi, skarżących się mieszkańców i mediów. Wszystkich zaprasza, bo "potrzebna jest jakaś konkluzja w temacie".

Faktycznie, czas na kokluzję, a jeszcze bardziej na skuteczną decyzję.

 

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.