Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Tak zmienia się stadion Świtu Krzeszowice, gdzie Adam Nawałka zaczynał karierę trenera (WIDEO, ZDJĘCIA)

15.06.2022 19:00 | 0 komentarzy | 2 180 odsłony | Michał Koryczan

Kibice mogą już oglądać mecze ze zmodernizowanej trybuny stadionu piłkarskiego w Krzeszowicach. To jednak nie koniec planowanych zmian przed zbliżającym się stuleciem jednego z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w regionie.

0
Tak zmienia się stadion Świtu Krzeszowice, gdzie Adam Nawałka zaczynał karierę trenera (WIDEO, ZDJĘCIA)
Prezes Świtu Stanisław Molik na wyremontowanej trybunie wschodniej stadionu w Krzeszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Jubileusz Świtu przypada w 2023 r. Działacze nie zapominają o obiektach klubowych, które przez długi czas nie były remontowane.

Kadencja pod znakiem remontów

Od początku kadencji obecnego zarządu, czyli od czerwca 2019 r., wiele się zmieniło. Wyremontowana została sala konferencyjna. Wewnątrz pojawiły się m.in. gabloty z pucharami zdobytymi przez zawodników i klubowymi pamiątkami.

Wzdłuż trybun została ułożona kostka brukowa. Zmodernizowano szatnie i prysznice dla piłkarzy oraz sędziów, a także pralnię. Powstała też altana, gdzie po meczu mogą usiąść zawodnicy lub rodzice czekający na dzieci trenujące w klubie. Wyremontowany został dach budynku, gdzie znajdują się pomieszczenia klubowe, szatnie oraz pokoje hotelowe.

Marzenie prezesa Świtu

Niedawno naprawy doczekała się trybuna wschodnia na stadionie. Ze względu na fatalny stan przez pewien czas była zamknięta dla kibiców.

Na obiekcie wyburzona została również spikerka. W jej miejsce jest montowana zupełnie nowa.
Wkrótce rozpocznie się remont części zachodniej trybuny stadionu, gdzie także zostaną zamontowane plastikowe krzesełka. W efekcie na całym obiekcie będzie prawie tysiąc miejsc siedzących.

Marzeniem prezesa Świtu Stanisława Molika jest, aby w niedługim czasie realizacji doczekał się projekt modernizacji boisk. Miałby objąć wykonanie nawodnienia boiska głównego oraz treningowego, które miałoby zostać całkowicie wyremontowane i oświetlone.

Nawałka, Miśkiewicz i Giza

Świt Krzeszowice to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w regionie. To właśnie w Krzeszowicach trenerską karierę rozpoczynał Adam Nawałka (pracował tam w latach 1996-1998), były selekcjoner pierwszej reprezentacji Polski.

W przeszłości w barwach Świtu występowali np. Piotr Giza (pomocnik m.in. Cracovii i Legii Warszawa) czy Michał Miśkiewicz (bramkarz m.in. Wisły Kraków i Korony Kielce), a także młodzieżowi reprezentanci Polski: Tomasz Wróbel (obecnie MKS Trzebinia) i Tomasz Zając (aktualnie trzecioligowa Avia Świdnik).


Czytaj również:

Chrzanów lepszy od Wadowic i Oświęcimia w turnieju młodych piłkarzy

Wypadek na Szpitalnej w Chrzanowie. Kobieta trafiła do szpitala

Dziewczyny z LOK Chrzanów zdobyły mistrzostwo Polski, chłopcy tuż za podium

W piątek część autobusów ZKKM Chrzanów pojedzie inaczej niż zwykle

Wieczysta Kraków zagra w Trzebini w Boże Ciało

Michał Kowalik w kadrze na eliminacje do mistrzostw Europy piłkarzy amatorów