Krzeszowice

Świt Krzeszowice zakończył sezon ligowy wygraną z Kaszowianką (WIDEO, ZDJĘCIA)

11.06.2022 15:00 | 0 komentarzy | 3 835 odsłony | Michał Koryczan

W swoim ostatnim meczu obecnych rozgrywek krakowskiej okręgówki Świt Krzeszowice pokonał na swoim stadionie Kaszowiankę Kaszów 3-0. Co po meczu powiedział strzelec dwóch goli Sebastian Kocot?

0
Sebastian Kocot zdobyłdwa gole dla Świtu w zwycięskim meczu z Kaszowianką

Klasa okręgowa - Kraków II

Świt Krzeszowice - Kaszowianka Kaszów 3-0 (1-0)

1-0 Sebastian Kocot (45), 2-0 Sebastian Kocot (73), 3-0 Krzysztof Księżyc (77)

Świt: Czech - Zając (59. Bodzęta), J. Marszałek, M. Grochal, M. Marszałek, S. Kocot (75. Wolak), K. Żbik, A. Noworyta, Mączyński, Księżyc, Kubacki (66. M. Mirek)

Kaszowianka: Witek - Starczyński, Pikuła, Olkuski, Grzesiak (74. Sędłak), Misztal (46. Piotrowski), Klimkowicz, Klimczak, Talowski, Leśko, Czuż (77. Foltman)

Świt zapewnił sobie utrzymanie w okręgówce w poprzedniej kolejce. Ostatnie spotkanie sezonu z Kaszowianką nie miało już zatem aż takiej wagi.

Grający bez większej presji gospodarze wygrali 3-0, ale końcowy rezultat może być nieco mylący, bo długimi fragmentami meczu, to rywale prezentowali się korzystniej.

Tak było przez znaczną część pierwszej odsłony, w której miejscowi notowali mnóstwo prostych strat. Kaszowianka nie potrafiła jednak tego wykorzystać i bramkarz Świtu nie miał zbyt wiele pracy. Swoje umiejętności musiał zaprezentować w 25. minucie, broniąc uderzenie z dystansu Mateusza Grzesiaka.

Tuż przed przerwą z gola cieszyli się za to miejscowi, wykorzystując właściwie jedyną swoją składną akcję w pierwszej połowie. Dominik Mączyński wystartował do prostopadłego podania, zagrał znakomicie do Sebastiana Kocota, który strzałem z kilku metrów pokonał Szymona Witka.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony to istne oblężenie bramki Świtu. Dogodnych okazji nie zdołali jednak wykorzystać wprowadzony po przerwie Mateusz Piotrowski (dwukrotnie) i Kamil Klimczak.

W 60. minucie groźną kontrę przeprowadzili krzeszowiczanie. Krzysztof Księżyc podał do Dawida Kubackiego, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

W 73. minucie było już jednak 2-0 dla Świtu. Dominik Mączyński obsłużył dokładnym podaniem Sebastiana Kocota, który po raz drugi trafił do siatki.

Wynika na 3-0 dla drużyny z Krzeszowic ustalił w 77. minucie Krzysztof Księżyc. Asystę przy tym golu zanotował Kacper Żbik.

Zobaczcie w materiale wideo, co po meczu powiedział Sebastian Kocot, zdobywca dwóch goli dla Świtu Krzeszowice.