Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Żołnierze WOT złożyli przysięgę w Chrzanowie (WIDEO, ZDJĘCIA)

02.04.2022 14:40 | 2 komentarze | 7 660 odsłon | Michał Koryczan
Mimo kiepskiej pogody nie zabrakło chętnych, aby przyjść w sobotnie przedpołudnie na plac Tysiąclecia i zobaczyć uroczystość, jakiej w mieście jeszcze nie było.
2
Żołnierze WOT złożyli przysięgę w Chrzanowie (WIDEO, ZDJĘCIA)
Żołnierze WOT złożyli przysięgę na placy Tysiąclecia w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W sobotę, 2 kwietnia na placu Tysiąclecia w Chrzanowie kilkudziesięciu żołnierzy złożyło uroczyste ślubowanie, wstępując w szeregi 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. "Niedźwiadek".

Wyszli poza jednostkę wojskową

- Do tej pory przysięgi były organizowane na terenie jednostki wojskowej w Rząsce. Tym razem wyszliśmy do społeczeństwa Małopolski, żeby pokazać w tym trudnym czasie na wschodzie, że każdy może do nas dołączyć. Droga jest bardzo prosta. Wystarczy skontaktować się z naszym rekruterem na dedykowanej stronie internetowej lub z wojskową komendą uzupełnień - mówi por. Adam Trębacz, oficer prasowy 11. MBOT.

Panie są dzielne i zawzięte

Wojska Obrony Terytorialnej zostały powołane w 2017 roku. Obecnie liczba żołnierzy WOT w całym kraju wynosi 32 000. Jeżeli chodzi o Małopolskę, to brygada liczy 1 300 żołnierzy.

- Co piąty żołnierz Wojska Obrony Terytorialnej to kobieta. Panie są bardzo dzielne, bardzo fajnie się szkoła. Są zawzięte i dążą do osiągnięcia celu. Widzimy to na każdym kroku - mówi por. Adam Trębacz.

Stoiska z autami i bronią

Podczas sobotniego wydarzenia można było odwiedzić stoiska m.in. Zakładów Mechanicznych Tarnów, specjalizujących się w produkcji broni, 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej z symulatorem dachowania samochodu, 6. Brygady Powietrznodesantowej, która zaprezentuje AERO, czyli pojazd zrzucany z samolotu na spadochronie, a także Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.


Przeczytaj również:

Tylko u jednego sąsiada było więcej zachorowań niż w powiecie chrzanowskim (RAPORT KORONAWIRUS - 2.04.2022)

Trener Paweł Olszowski poszedł na wojnę z PZPN i czeka na wyrok

Zapisz się na Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie Babice

Polska poznała rywali na mundialu w Katarze. Jak oceniacie wyniki losowania?

Większość weekendowych meczów piłkarskich została odwołana

Trener zrezygnował z pracy w klubie piłkarskim