We wtorek, 30 listopada setne urodziny świętowała Marianna Warchoł z Rozkochowa, najstarsza mieszkanka gminy.
W 2011 roku setne urodziny świętowała mieszkanka Mętkowa. Od tamtego czasu w babickiej gminie nie było żadnej kolejnej stulatki, ani żadnego stulatka. Aż do 30 listopada tego roku.
W dniu urodzin jubilatki z Rozkochowa nie zabrakło pięknego tortu i toastu w gronie bliskich, a także oficjalnej wizyty kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego w Babicach Agnieszki Bonderek i wójta Radosława Warzechy, który odczytał życzenia od wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz premiera RP Mateusza Morawieckiego.
Marianna Warchoł urodziła się 30 listopada 1921 r. w Rozkochowie i właśnie w rodzinnej miejscowości spędziła większość swojego życia, gdzie wspólnie z mężem Franciszkiem (zmarł w 1989 r.) prowadziła pięciohektarowe gospodarstwo. W czasie drugiej wojny światowej była zmuszona wyjechać na roboty do Olbrachcic (obecne województwo opolskie).
Doczekała się syna i córki, czterech wnuczek i trzech wnuków oraz prawnuka i prawnuczki.
Przeczytaj również:
Ktoś poprzebijał opony w samochodach na parkingu w Trzebini
W środę otwarcie przejazdu pod wiaduktem w Chrzanowie. Czy pojadą tamtędy autobusy?
Liczba zakażeń COVID-19 w powiecie chrzanowskim od początku pandemii przekroczyła 9400 (RAPORT)
Jakie inwestycje szykują się w gminie Babice w 2022 roku?
Drożeją przejazdy minibusami na trasie Chrzanów - Kraków
Trener MKS Trzebinia zdecydował o swojej przyszłości w klubie
[WIDEO]5887[/WIDEO]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
10.04.2025
ŁAZIENKI, gładzie, sufity podwieszane, Tel. 692-60...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz