Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W Trzebini znów zapadła się ziemia

23.11.2021 18:00 | 7 komentarzy | 38 954 odsłon | Marek Oratowski
Na terenie ogródków działkowych położonych przy ul. Jana Pawła II w Trzebini we wtorek po południu powstało zapadlisko. Na miejscu pojawili się strażacy.
7
W Trzebini znów zapadła się ziemia
Taka wyrwa w ziemi powstała na terenie ogródków działkowych w Gaju w sierpniu. Tym razem zapadlisko jest większe, fot. nadesłane przez Czytelnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zapadł się trawnik. Powstał lej o głębokości 5 metrów i średnicy 8 metrów. Na ogródkach działkowych w Gaju takie zdarzenia miały już wcześniej miejsce. Na miejscu pojawił się zastęp strażaków, który zabezpieczył zapadlisko. Poszkodowani muszą zgłosić szkodę do właściciela terenu, czyli Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA - informuje dyżurny KP PSP w Chrzanowie Dawid Borodawko.

Pod koniec sierpnia tego roku pisaliśmy o podobnym zdarzeniu na terenie tych samych ogródków. Wtedy wyrwa miała około trzech metrów głębokości.

- Dopóki proces zatapiania kopalni Siersza się nie zakończy, takie zjawiska mogą się w różnych miejscach generować. To jest nieuniknione i poza jakąkolwiek kontrolą. Nie da się tego prognozować i temu zapobiegać. Takie są niestety prawa przyrody. W momencie, kiedy ciśnienie wody w masywie skalnym wróci do stanu sprzed rozpoczęcia drenażu, te zjawiska ustaną - komentował niedawno na łamach „Przełomu" dr inż. Marek Szuwarzyński, geolog górniczy, pytany o takie zdarzenia.