Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Strażacy wciąż usuwają skutki środowych burz. “Poszycie dachu poleciało do sąsiadów”

15.07.2021 10:30 | 0 komentarzy | 9 928 odsłon | Marek Oratowski
Do czwartkowego ranka strażacy w powiecie chrzanowskim przeprowadzili 115 interwencji będących skutkiem nawałnic. Jedna osoba trafiła do szpitala.
0
Strażacy wciąż usuwają skutki środowych burz. “Poszycie dachu poleciało do sąsiadów”
Najwięcej intetrwencji dotyczyło powalonych drzew, fot. udostępnione przez KP PSP w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zgłoszenia dotyczyły uszkodzeń na 8 domach, 3 budynkach gospodarczych, mieliśmy 8 uszkodzonych przez powalone drzewa samochodów i 96 wiatrołapów. Podtopienia wystąpiły na dwóch budynkach - wylicza st. kpt. Andrzej Dudziak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Chrzanowie.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło gminy Chrzanów, najmniej gminy Alwernia.

Jedna osoba trafiła do szpitala. To kierowca pojazdu, na które spadło drzewo. W akcji były także wszystkie OSP z powiatu chrzanowskiego. Sami strażacy także doświadczyli skutków nawałnicy. Z powodu uderzenia pioruna w budynek komendy PSP przez pewien czas nie mieli łączności radiowej z jednostkami. Ściągneli jednak specjalny samochód łącznościowy i sobie z tym poradzili.

Wszystkie drogi są obecnie przejezdne.

W czwartek w Chrzanowie trwało wielkie sprzątanie. Na alei Henryka spotkaliśmy ekipę usuwającą leżące konary i gałęzie.

Przy ulicy Focha strażacy zabezpieczali uszkodzony budynek.

- Zerwało nam cztery rzędy poszycia dachowego. Podmuch był tak wielki, że zostało przeniesione na podwórko sąsiadów. Całą noc musieliśmy usuwać wodę na bieżąco, by nie zalewała mieszkań. Rano przyjechali strażacy i zabezpieczyli dach folią. Nie pamiętam takich szkód. Planowałem już od dawna remont dachu. Teraz zostanie przyspieszony - opowiada współwłaściciel kamienicy Marcin Krawczyk.