Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przez 20 lat udało im się to zrobić tylko dwa razy

23.05.2021 16:00 | 0 komentarzy | 3 859 odsłony | Michał Koryczan
Tylko dwa kluby piłkarskie z powiatu chrzanowskiego zdołały w tym stuleciu zagrać na ogólnopolskim szczeblu Pucharu Polski.
0
Przez 20 lat udało im się to zrobić tylko dwa razy
O piłkę walczą Michał Kowalik (MKS, nr 10) z Łukaszem Karczmarczykiem (Legionovia). Fot. Marek Oratowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jako pierwszy tej sztuki dokonał w 2006 r. Fablok Chrzanów, wówczas zespół czwartoligowy. W rundzie wstępnej los przydzielił mu śląskiego czwartoligowca - Przyszłość Rogów.

W bramce rywali stał wówczas Grzegorz Tomala, który zagrał 70 meczów w ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław Śląsk i wystąpił nawet w reprezentacji Polski.

Spotkanie w Rogowie zakończyło się skromnym zwycięstwem gospodarzy, które zamknęło pucharową przygodę Chrzanowa. Przyszłość i Fablok dziś rywalizują w A-klasie.

Na kolejny występ klubu z powiatu chrzanowskiego na szczeblu centralnym Pucharu Polski trzeba było poczekać do 2014 r. MKS Trzebinia-Siersza, kilka tygodni po wywalczeniu historycznego, pierwszego awansu do trzeciej ligi, zmierzył się na swoim boisku z drugoligową Legionovią Legionowo.

Legionovia wygrała w Trzebini 2-0, kończąc kapitalną przygodę gospodarzy. Dziś drużyna z Legionowa rywalizuje w trzeciej lidze, czyli szczebel rozgrywkowy wyżej od MKS.

Oba wymienione wydarzenia piłkarskie łączą się z dwoma nazwiskami: Pawła Olszowskiego i Łukasza Gielarowskiego, czyli trenera i bramkarza, najpierw Fabloku, a potem MKS.

  • Runda wstępna Pucharu Polski 2006/07

Przyszłość Rogów - Fablok Chrzanów 1-0 (Roman Kowalczyk 75)

Fablok: Gielarowski - K. Szafran, A. Oczkowski, Klinkosz (76. Broniek), Wolak, Przepiórka, Bogucki (71. P. Kijak), B. Chylaszek, P. Łukasik, W. Sabuda, Drebszok

  • Runda wstępna Pucharu Polski 2014/15

MKS Trzebinia-Siersza - Legionovia Legionowo 0-2 (Sebastian Janusiński 57-karny, Kamil Talaga 79)

MKS: Gielarowski - Sieczko, Kukla, Kalinowski, T. Szczepanik, Domurat (64. Kowalik), Lickiewicz, Ołownia (80. Juraszek), P. Szczepanik, Giermek, J. Pająk (58. Witoń)


Przeczytaj również

Plac Mogielnickiego w Babicach nabiera kolorytu (WIDEO, ZDJĘCIA)

Wypadek na ul. Krakowskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Wunderkamera czeka na zwiedzających nie tylko w Noc Muzeów (WIDEO)

Piłkarska sobota. Fablok i Świt zrobili kolejny krok w kierunku awansu

Złodziej włamał się do auta na parkingu w Chrzanowie

Ktoś pomalował mur cmentarza w Libiążu