Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Gorące okno transferowe w Chełmku

20.02.2021 12:30 | 0 komentarzy | 3 643 odsłony | Michał Koryczan
Dwóch doświadczonych piłkarzy dołączyło już do kadry czwartoligowego KS Chełmek, a to prawdopodobnie nie koniec wzmocnień.
0
Gorące okno transferowe w Chełmku
Kolemens Drobniak (z lewej) zagra na wiosnę w KS Chełmek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo że mamy teraz przerwę zimową, to pod względem ruchów kadrowych w Chełmku jest bardzo gorące. Klub ogłosił już dwa głośne transfery.

Szeregi czwartoligowego zespołu wzmocnił najpierw grający jako ofensywny pomocnik lub napastnik Klemens Drobniak (32 lata). Zawodnik ten występował ostatnio w Orle Ryczów, a wcześniej m.in. w MKS Trzebinia, Skawie Wadowice, Tempie Białka i Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska.

Do ligowego rywala MKS Trzebinia dołączył też środkowy obrońca Dawid Wadas (28 lat). Ostatnio bronił barw Szczakowianki Jaworzno, a wcześniej m.in. Ruchu Chorzów, Soły Oświęcim i Nadwiślanina Gromiec.

Na testach w klubie przebywa dwóch Brazylijczyków: środkowy obrońca i napastnik, którzy mogą dołączyć do kadry KS Chełmek. Przypomnijmy, że w drużynie gra już jeden piłkarz z Kraju Kawy - środkowy defensor Benjamin Elias Juan.

- Śmiejemy się, że mamy szeroko rozwinięty skauting. Rywalizacja o pierwszą dziewiątkę będzie bardzo trudna. Potrzebowaliśmy więc się wzmocnić na paru pozycjach. Szkielet drużyny jest zachowany. Do regularnych treningów wracają Adam Palarczyk i Tomasz Kaleta - mówi Paweł Sidorowicz.

W przerwie zimowej zespół z Chełmka opuścili z kolei: ofensywny pomocnik Mateusz Stankiewicz (przeniósł się do Koszarawy Żywiec) i skrzydłowy Jakub Wykręt (do LKS Rajsko). Z kolei Dawid Balon i Robert Podbrożny zostali wypożyczeni do Zgody Byczyna.


Przeczytaj również

KORONAWIRUS. 98 ofiara COVID-19 w powiecie chrzanowskim (RAPORT - 20.02.)

Spróbujcie pysznego murzynka z serem

Zawodniczki z Trzebini jadą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Piłkarze z Trzebini zagrali na szóstkę. Debiutant strzelił gola

Wisła Kraków ma swoją filię w Chrzanowie (WIDEO)

Po wiadukcie nad Krakowską w Chrzanowie nie ma śladu (WIDEO, ZDJĘCIA)