Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Michał Dworczyk: Nie mamy już wolnych szczepionek i terminów

24.01.2021 16:00 | 4 komentarze | 2 759 odsłony | Michał Koryczan
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaapelował do seniorów podczas niedzielnej konferencji prasowej.
4
Michał Dworczyk: Nie mamy już wolnych szczepionek i terminów
Michał Dworczyk. Fot. screen z konferencji prasowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek, 25 stycznia rozpoczynają się szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 70. roku życia. Będą prowadzone w ponad 5 tysiącach punktów w całym kraju.

- Mamy już zarejestrowanych lub zaszczepionych ponad trzy miliony osób. Oznacza to, że w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek, nie mamy już wolnych terminów. To nie wynika z problemu systemu, tylko z braku szczepionek. Apelujemy więc do seniorów, którzy chcą się jeszcze zapisać, aby jutro zostali w domach i nie szli do POZ-ów. Wszystkie terminy na szczepienia zaplanowane do końca marca zostały już zarezerwowane, wszystkie szczepionki rozdysponowane - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podczas niedzielnej konferencji prasowej.

Przekazał również, żeby seniorzy korzystali ze zdalnych kanałów rejestracji, dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię 989, wysyłając SMS o treści „Szczepimy sie" na numer telefonu 664 908 556 lub wypełniając formularz na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie.

Do każdej osoby, która nie otrzyma terminu, po kontakcie z infolinią konsultanci mają oddzwonić po pojawieniu się nowych terminów szczepień.


Przeczytaj również:

Chcieli zapisać się na szczepienie. Stali w wielkiej kolejce, ale odeszli z kwitkiem

KORONAWIRUS. 13 nowych zakażeń w powiecie chrzanowskim (RAPORT - 24.01)

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19?