Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Dziś Światowy Dzień Futbolu. Jaki mecz szczególnie pamiętacie?

10.12.2020 18:00 | 5 komentarzy | 1 943 odsłona | Michał Koryczan
10 grudnia przypada światowy dzień piłki nożnej, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
5
Dziś Światowy Dzień Futbolu. Jaki mecz szczególnie pamiętacie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bill Shankly, szkocki trener piłkarski, powiedział przed laty: Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, że to coś o wiele ważniejszego.

Oczywiście wielu uzna, że to stanowczo nadmierne stwierdzenie. Znajdą się jednak i tacy, którzy nie znajdą w tych słowach ani krzty przesady.

Od lat niezaprzeczalnym faktem jest, że futbol cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, wzbudzając mnóstwo emocji.

Wspaniałe gole, niesamowite zwroty akcji. Prawie każdy z nas ma zapewne w pamięci mecze, które do dziś wspomina z rozrzewnieniem.

Dla mnie jednym z takich spotkań jest pojedynek Polski z Anglią z 1993 roku, zremisowany 1-1. Do dziś pamiętam dwie „setki" zmarnowane przez Marka Leśniaka i niewykorzystanie niepowtarzalnej szansy pokonania „Synów Albionu". To tak w kontekście ostatniego losowania eliminacji mistrzostw świata. Może w przyszłym roku ta sztuka uda się „Biało-Czerwonym".

Jakie jeszcze? Słynny, niewiarygodny finał Ligi Mistrzów w Stambule pomiędzy AC Milan i FC Liverpool (pozdrawiam kolegę, który wyłączył telewizor po pierwszej połowie, przekonany, że jest już po meczu), nieprawdopodobne zwycięstwo Niemiec 7-1 nad Brazylią w półfinale mundialu z 2014 roku, niedawny triumf Bayernu Monachium z FC Barcelona w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, czy remis Legii Warszawa z Realem Madryt w Champions League. Można by jeszcze długo wymieniać.

A na lokalnym podwórku? Z pewnością mecz Janiny Libiąż z Popradem Muszyna, który dekadę temu dał libiążanom awans do trzeciej ligi, czy triumf trzebińskiego MKS nad Jutrzenką Giebułtów w czerwcu 2014 roku, dający "żółto-czarnym" promocję na trzecioligowy front.

A jakie mecze Wam szczególnie utkwiły w pamięci?


Przeczytaj również:

Włamywacz nie znalazł w domu nic interesującego

Wandal w okolicy Urzędu Skarbowego w Chrzanowie

Liga Mistrzów. Nasi zagrają z zespołem z Rumunii

Koronawirus. 2 następne ofiary COVID-19 w powiecie chrzanowskim (RAPORT - 09.12)

PKM Jaworzno zmienia rozkłady jazdy autobusów

Pieniądze trafią do ludzi sportu. Zobaczcie, kto je otrzyma

Babice i Krzeszowice dostały pieniądze na komunikację

Trzebinianie zrobili pierwszy krok do mistrzostw Polski