Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Czy Wodociągi Chrzanowskie zajmą się gospodarką odpadami? Powstaje plan

24.11.2020 19:00 | 5 komentarzy | 3 777 odsłony | Agnieszka Filipowicz

W związku komunalnym w Chrzanowie rodzi się plan, by system gospodarki odpadami za dwa lata przejęły samorządy. Czy jest on realny?

5
Czy Wodociągi Chrzanowskie zajmą się gospodarką odpadami? Powstaje plan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak stało się w sąsiednim Jaworznie. Miasto zainwestowało w sprzęt i zleciło odbiór odpadów miejskiej spółce wodociągowej. Samorządowcy z powiatu chrzanowskiego i związek międzygminny rozważają takie rozwiązanie.

- Myślimy o tym i  nie ukrywam, trochę zazdrościmy Jaworznu tego rozwiązania. Spotkaliśmy się z przedstawicielami tego miasta i rozmawialiśmy na temat organizacji  systemu gospodarowania odpadami z wykorzystaniem własnej spółki - mówi Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Po ostatnim posiedzeniu Zgromadzenia ZMGK zarząd wystąpił do Wodociągów Chrzanowskich o stworzenie biznesplanu takiego przedsięwzięcia.
- Chcemy wiedzieć, jakie trzeba ponieść nakłady, by móc odbierać i transportować odpady siłami gminnej spółki - dodaje Pypłacz.

Najwcześniej wprowadzenie tego rozwiązania możliwe jest po 2022 roku, gdy skończy się umowa na odbiór i transport odpadów z obecnym operatorem, czyli AVR SA.