Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Koronawirus. Piłkarze i działacze dostali wyniki testów

27.08.2020 19:30 | 0 komentarzy | 5 727 odsłon | Michał Koryczan

Wszyscy trafili na kwarantannę po tym, jak zakażony koronawirusem zawodnik Kmity Zabierzów zagrał w meczu na stadionie w Krzeszowicach.

0
Koronawirus. Piłkarze i działacze dostali wyniki testów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę, 19 sierpnia na stadionie w Krzeszowicach rozegrany został mecz Pucharu Polski. Miejscowy Świt pokonał Kmitę Zabierzów.

W drużynie gości wystąpił piłkarz zakażony koronawirusem (miał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19). Zlekceważył zasadę izolacji i postanowił wziąć udział w zawodach sportowych.

28-letni zawodnik został zatrzymany przez policję. Prokuratura postawiła mu zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Ponadto sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Jak poinformowała nas Dominika Łatak-Glonek z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, osoby mające kontakt z piłkarzem Kmity Zabierzów zostały 26 sierpnia (środa) skierowane na wymazy. W sumie 36 osób, w tym piłkarze i niektórzy działacze Świtu. Trafili też na kwarantannę.

W czwartek (27 sierpnia) prezes krzeszowickiego klubu Stanisław Molik powiedział nam, że zawodnicy i działacze otrzymali wyniki testów na obecność koronawirusa. Wszystkie są negatywne. W czwartek, o godz. 24:00 piłkarze i działacze Świtu kończą jednocześnie  kwarantannę.

Jak dodaje prezes, nie ma więc przeszkód, aby sobotni mecz ligowy pomiędzy Świtem a Dragonem Szczyglice doszedł do skutku. Początek zawodów na stadionie w Krzeszowicach o godz. 16:30.

Przeczytaj również:

Przewoźnik wznawia kursy minibusów

Koronawirus. 3 nowe przypadki w gminie Krzeszowice

Koronawirus. Rekord zakażeń w Małopolsce, przybyło zachorowań w powiecie chrzanowskim

Śmigłowiec zabrał rannego chłopca do szpitala

Obchodów 100-lecia OSP nie będzie. Plany pokrzyżował koronawirus

Uwaga kierowcy. Most na Wiśle zostanie czasowo zamknięty