Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Piłkarz zarażony koronawirusem zagrał w meczu

20.08.2020 15:45 | 13 komentarzy | 11 416 odsłon | Michał Koryczan

Zamiast przebywać na kwarantannie, zawodnik postanowił wybrać się na zawody piłkarskie w Krzeszowicach.

13
Piłkarz zarażony koronawirusem zagrał w meczu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w środę (19 sierpnia) po godzinie 14., 28-letni mężczyzna odjechał samochodem spod bloku w Krakowie.

- Pracownik administracyjny tego budynku poinformował o tym policję. Wiedział bowiem, że 28-latek jest chory na koronawirusa i miał przebywać na kwarantannie. Wieczorem wrócił do mieszkania, gdzie został zatrzymany przez policję. Okazało się, że 28-latek był na meczu piłkarskim w Krzeszowicach, gdzie grał ze swoją drużyną Kmity Zabierzów przeciwko zespołowi Świtu - mówi Sebastian Gleń dodając, że zawodnik miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa z 18 sierpnia.

- Okazało się, że na kwarantannie był już wcześniej i tę kwarantannę też złamał. W sobotę, 15 sierpnia grał mecz w Zabierzowie przeciwko drużynie Borka Kraków. Niewykluczone, że już wtedy był chory. Potencjalnie mógł więc zarazić łącznie nawet kilkadziesiąt osób - mówi Sebastian Gleń.

O sprawie został powiadomiony sanepid. W piątek piłkarz ma zostać doprowadzony do prokuratury.
Jak informuje Sebastian Gleń, 28-latek może usłyszeć zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Klub z Krzeszowic jest w stałym kontakcie z sanepidem. Jak informuje prezes Świtu Stanisław Molik, odwołane zostały treningi zespołu, którego zawodnicy nie zostali na ten moment skierowany na kwarantannę. Klub nie wyklucza wykonania piłkarzom  testów na koronawirusa.

Przeczytaj również:

Puchar Polski. Sprawdź wyniki meczów

Co za wyczyn piłkarza. Strzelił 8 goli w meczu

Piłkarska sobota. Sprawdź wyniki meczów

Bartosz Kapustka w Trzebini nie tylko grał na boisku

Sześć goli w Krzeszowicach. Świt rozbił Strażaka (WIDEO, ZDJĘCIA)

Piłkarski raport transferowy. Klasa A - Chrzanów

Piłkarski raport transferowy. Klasa okręgowa - Chrzanów

Oto kadra MKS Trzebinia na sezon 2020/2021