Gol bramkarza i pewna wygrana Trzebini na inaugurację (WIDEO, ZDJĘCIA)

08.08.2020 14:00 | 22 komentarze | 7 706 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 12:00

AKTUALIZACJA

W pierwszej kolejce nowego sezonu piłkarze trzebińskiego MKS pokonali na swoim stadionie LKS Rajsko.

22
Patryk Mendela (w środku) miał udział przy wszystkich golach strzelonych przez Trzebinię w meczu z Rajskiem

Sonda

Kto był najlepszym graczem MKS Trzebinia w meczu z LKS Rajsko?

IV liga - zachodnia Małopolska

MKS Trzebinia - LKS Rajsko 3-0 (2-0)

1-0 Tomasz Wróbel (5-karny), 2-0 Szymon Kurek (27), 3-0 Patryk Mendela (80)

Trzebinia: Wróbel - Ruczyński (86. K. Wójcik), Martyniak, Kiczyński, M. Marszałek, Mrożek, Stachowski, Zybiński, Podobiński (65. J. Pająk), Sz. Kurek (70. Sochacki), P. Mendela (90. Szczurek)

Rajsko: Gielarowski - Sieczko, Welber, Durnaś, Czarnik (70. P. Kowalik), Mika, Frączek, Piwowar (84. Ryś), Formas, Senkowski, Warzecha (56. Brania)

Rozegrane w Trzebinie spotkanie inaugurujące czwartoligowy sezon mogło się podobać. Mimo upału toczone było w szybkim tempie. Kibice, którzy zdecydowali się wybrać na stadion przy ul. Kościuszki nie mieli prawa narzekać. Zwłaszcza sympatycy miejscowych, którzy zainkasowali pełną pulę.
W szeregach MKS po wielu latach przerwy znów w meczu o stawkę wystąpił Patryk Mendela. Jego powrót należy ocenić bardzo wysoko. Napastnik miał bowiem udział przy wszystkich trafieniach swojego zespołu.

Spotkanie Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy. W 5. minucie Patryk Mendela wpadł w pole karne i został sfaulowany przez rywala. Jedenastkę skutecznie egzekwował bramkarz MKS Tomasz Wróbel, pokonując byłego golkipera Trzebini Łukasza Gielarowskiego.
W 15. minucie wyrównać mógł Mateusz Piwowar, ale w dogodnej sytuacji główkował niecelnie. W odpowiedzi kapitalnym strzałem zewnętrzną częścią stopy popisał się Mateusz Mrozek, ale futbolówka trafiła w słupek.

W 27. minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie. Patryk Mendela posłał prostopadłe podanie do Szymona kurka, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Chwilę później kontaktowego gola mógł zdobyć Mateusz Piwowar, ale po jego uderzeniu z woleja futbolówka minęła bramkę.

Pięć minut po zmianie stron trzecią bramkę dla MKS powinien strzelić Konrad Podobiński. Po szybkim kontrataku otrzymał podanie w pole karne. Zbyt długi jednak zwlekał ze strzałem i został zablokowany.
Sytuacja ta mogła się zemścić w 60. minucie, jednak zamykający akcję Patryk Senkowski nie sięgnął piłki dośrodkowywanej przez Mateusza Piwowara.

Wreszcie w 80. minucie trzebinianie po raz trzecie pokonali Łukasza Gielarowskiego, ustalając wynik meczu. Gola z gatunku stadiony świata zdobył Patryk Mendela. Po podaniu od Łukasza Sochackiego, fenomenalnie przymierzył zza pola karnego z pierwszej piłki, trafiając w samo okienko.

Dalin Myślenice - KS Chełmek 1-1 (0-0)

0-1 Mateusz Stankiewicz (63), 1-1 Dawid Kałat (90-karny)

Dalin: Szymala - Bel (72. Tokarz), Przetocki, Senderski, Cienkosz (76. Rusek), Grzybek (58. Burkat), Kałat, Wojtan (80 Muniak), Rak (76. Ostafin), J. Górecki, M. Górecki

Chełmek: Przewoźnik - Nędza, Beniamin, Chylaszek, Kukiełka, Palarczyk, Nagi, Sidor (58. Hankus), Kustra (85. Pędrys), Majka (88. Wykręt), Stankiewicz (68. Bloch)

Wyniki innych meczów:

Wiślanie Jaśkowice - Puszcza II Niepołomice 4-0 (Adisa Monsuru 18, Michał Kowalik 25, 28, Mateusz Lampart 80)

Orzeł Piaski Wielkie - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 6-1

Słomniczanka Słomniki - Sokół Kocmyrzów 0-0

Orzeł Ryczów - Garbarnia II Kraków 2-1

Unia Oświęcim - Clepardia Kraków 0-0

Beskid Andrychów - LKS Jawiszowice 3-1