Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Znów kotłuje się w Chrzanowie. Burmistrz mówi: „Mam tego dość!"

25.06.2020 11:40 | 24 komentarze | 14 251 odsłon | Łukasz Dulowski

Czwartkowa sesja Rady Miejskiej w Chrzanowie, prowadzona w trybie zdalnym, jak szybko się zaczęła, tak szybko się skończyła. 11 radnych z opozycji nie wzięło w niej udziału.

24
Znów kotłuje się w Chrzanowie. Burmistrz mówi: „Mam tego dość!"
Burmistrz Robert Maciaszek nie może się dogadać z opozycyjnymi radnymi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tej sytuacji nie można było głosować uchwał, bo zabrakło kworum. Tymczasem w porządku obrad było m.in. absolutorium dla burmistrza i nabycie ½ udziału w nieruchomości po WSPiM przy Woynarowskiej w Chrzanowie.

Nieoficjalnie wiadomo, że ta druga sprawa jest jednym z punktów zapalnych. Na komisji budżetowej nawet radni należący do proburmistrzowskiego klubu Nowa Energia dla Chrzanowa byli przeciwni ponownemu nabyciu ½ udziału w tej nieruchomości.

„Na moje pytanie o uzasadnienie swojej nieobecności na zwołanej zgodnie z prawem i statutem gminy sesji usłyszałem od radnych: Filipczaka, Kasperka i Czarnego, że nie będą mi się z tego tłumaczyć. Mam tego dość!" - napisał na swoim oficjalnym profilu burmistrz Robert Maciaszek.

- Myślę, że najbliższym czasie grupa 11 radnych wyda stosowne oświadczenie odnośnie zaistniałej sytuacji - powiedział w rozmowie z „Przełomem" Krzysztof Kasperek, przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Opozycyjna „jedenastkę" tworzą: Klub Radnych PiS (Krzysztof Kasperek, Stanisław Czarny, Grzegorz Jakubiak, Paweł Szczypta, Roman Madejski, Ryszard Leśniak), Klub Radnych Wspólny Chrzanów (Andrzej Filipczak, Ryszard Kosowski, Dorota Kośmider) oraz radni niezrzeszeni (Tomasz Brożek i Marcin Krauz).

Po zakończonej czwartkowej sesji burmistrz Robert Maciaszek oświadczył przed kamerą, że następna sesja została zaplanowana 30 czerwca (wtorek).

 

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.

Czytaj również