Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Gdzie i kiedy można się wyspowiadać przed świętami?

08.04.2020 12:00 | 2 komentarze | 3 768 odsłony | Marek Oratowski

W tym roku ze względu na epidemię odbycie spowiedzi jest utrudnione. Jednak każdy chcący przystąpić do sakramentu będzie mial taką możliwość, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

2
Gdzie i kiedy można się wyspowiadać przed świętami?
Do sakramentu pokuty można przystąpić w kościele lub salach parafialnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kościele św. Mikołaja w Chrzanowie w przedświątecznym tygodniu od poniedziałku do soboty dyżury księży w konfesjonale będą codziennie od godz. 6.30 do 12 i od 15 do 19. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek okazja do skorzystania z sakramentu będzie także po wieczornej liturgii do godz. 24. Spowiada jeden ksiądz w przedsionku kaplicy św. Stanisława.

W parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie spowiedź odbywa się w domu katechetycznym. Na przykład od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty ksiądz ma tam dyżury od godziny 8 do 19.

W parafii św. Rodziny w Chrzanowie duszpasterze spowiadają przed mszami świętymi. Można poprosić o spowiedź także po nich lub umówić się na nią telefonicznie, dzwoniąc na numer podany na stronie internetowej parafii.

W parafi w Sierszy można przystąpić do sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godzinach od 9 do 10 i od 15 do 18. W bazylice w Trzebini księża dyżurują w konfesjonałach Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Soboty w godzinach od 10 do 12 oraz od 15 do 17.

W parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu do konfesjonału można przystąpić codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną (od 17.30 do 18). W libiąskiej parafii św Barbary także jest możliwość spowiedzi pół godziny przed kazdą mszą oraz dodatkowo w Wielką Środę od 16 do 18.15 i w Wielki Czwartek od godz. 7 do 10 oraz od godz. 16 do 17.45

Od Wielkiej Środy do Wielkiego Piątku w klasztorze w Alwerni zakonnicy będą spowiadać w kaplicy MB Anielskiej oraz w specjalnym pokoju przygotowanym w klasztorze (wejście od ogrodu) w godzinach od 7 do 9 oraz od godz. 15 do 19. Bezpośrednio po spowiedzi można będzie otrzymać Komunię świętą.

W kościele św. Marcina w Krzeszowicach z sakramentu pokuty można skorzystać od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty w godzinach od 7 do 12 i od 14 do 17 w dużej sali katechetycznej domu parafialnego.
W krzeszowickiej parafii św. Jana Pawła II w Wielki Piątek od godz. 9, a w Wielką Sobotę od godz. 10 aż do wieczornych nabożeństw spowiedź można odbyć przy okazji adoracji Najświętszego Sakramentu.

Osoby nie mogące przystąpić do kratek konfesjonału księża zachęcają do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Więćej na ten temat można przeczytać tutaj.