Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dwie godziny na zakupy tylko dla seniorów, czyli galimatias

01.04.2020 17:00 | 9 komentarzy | 20 145 odsłon | Łukasz Dulowski

Sprawdziliśmy w środę, jak sytuacja wyglądała w Chrzanowie. Właśnie od środy obowiązują nowe zasady obsługiwania klientów, w związku z zagrożeniem koronawirusem.

9
Dwie godziny na zakupy tylko dla seniorów, czyli galimatias
Między 10 a 12 mogą być obsługiwani wyłącznie klienci po 65. roku życia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początek zacytujmy informację z rządowego serwisu (www.gov.pl), żeby nie było wątpliwości:

„W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia."

W praktyce wyglądało to dzisiaj bardzo różnie.

Na drzwiach wejściowych do sklepu spożywczego przy Niepodległości w Chrzanowie zawisła kartka z napisem: „Uwaga. W godzinach 10-12 obsługuje się wyłącznie osoby w wieku 65+".

W sklepie przy Wyszyńskiego sprzedawczynie mówiły, że to ograniczenie dotyczy chyba tylko marketów wielkopowierzchniowych.

- Teraz jest pełno robotników na rusztowaniach (są ocieplane bloki przy Wyszyńskiego). Akurat o dziesiątej zaczynają przerwę. I co, mam im powiedzieć, że do dwunastej nie sprzedam im bułki, gdy tymczasem w sklepie nie ma ani jednego seniora - stwierdza ekspedientka.

- Z kolei jedna z naszych starszych klientek opowiadała dzisiaj, że ją wyrzucili z dyskontu, bo powinna przyjść dopiero o dziesiątej - dopowiada.

Jak widać - pierwszego dnia obowiązywania nowych obostrzeń, interpretacje były momentami dalekie od faktycznych zapisów.

- Te nowe obostrzenia to po prostu kicha. Utrudnią życie młodym, a starsi i tak chodzą kiedy chcą po zakupy - komentuje właściciel sklepu spożywczego przy Sikorskiego w Chrzanowie.

Jednocześnie na mieście słychać było już plotkę, że w jednym ze sklepów Żabka w Chrzanowie policjanci wystawili mandat w wysokości 5 tys. zł za sprzedaż towaru osobie poniżej 65. roku życia, w godz. 10-12.

- Nikt nie dostał takiego mandatu - dementuje Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka chrzanowskiej policji.