Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie od 1 września ma nosić nową nazwę, która nawiąże do tradycji fabryki lokomotyw.
Z inicjatywą wyszły władze szkoły. PCE zostanie przemianowane na Zespół Szkół Technicznych Fablok.
- Zmiana ma zwiekszyć rozpoznawalność szkoły, której nowa nazwa będzie nawiązywała do zakładu i dzielnicy Fablok. Zmianę pozytywnie zaopiniowały rady pedagogiczna, rodziców i uczniów - informuje wicestarosta Bartłomiej Gębala.
Uchwała w sprawie nowej nazwy miała zostać przyjęta na sesji rady powiatu 31 marca, ale ta ze względu na zagrożenie epidemiczne się nie odbędzie. Projekt trafi pod głosowanie w najbliższym możliwym terminie.
Nowa nazwa ma obowiązywać od 1 września tego roku, by nie zaburzać procesu rekrutacji do placówki.
Podoba się Wam nowa nazwa?
Przeczytaj także

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Od początku to śmierdziało. Pamiętam spotkanie na Sokoła. Sporo osób wyszło po słuchaniu poplątanych wypowiedzi burmistrza i prezesa.
Przeciwnik
19:03, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Trzeba być niezłym frajerem żeby zapłacić więcej niż za mieszkanie na własność.
Adam
18:25, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Przypominam że państwo nigdy nic nie daje zadarmo . Ani samorządy jednemu dadzą a innym muszą zabrać więc ciemnoty ludzie maciaszek nie wciskaj
Yoop
18:22, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Brawo za pomysł. Każdy pomysł zatrzymywania mieszkańców pożądany. Robert, jesteśmy z i za Tobą!
Endriu
17:10, 2026-05-21
0 0
Brawo! Świetny pomysł!
0 0
PCE było nijakie. Fablok to brzmi dumnie.
0 0
Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Chrzanowie ZSME miał wysoki poziom w tych latach w których ja kończyłem. Ceniono absolwentów bardzo i chętnie przyjmowano do pracy oraz na studia jak AGH czy Politechniki! Zmiana nazwy z nijakiej PCE na Fablok to bardzo dobry krok ale za tym musi iść poziom jaki szkoła miała dawniej bo bez tego żadna nazwa i tradycja nie pomoże! Tymczasem życzę szczęścia i powodzenia bo warto żeby szkoła trwała dalej!
0 0
Dobra decyzja. To może jakaś super sala tradycji z prawdziwego zdarzenia powstanie w Szkole? Stowarzyszenie Stacja Chrzanów nie ma podobno miejsca na swoje skarby na ekspozycję może współpraca i realizacja?
0 0
Nie zyska póki nie będzie kierunku związanego z koleją.
0 0
Dobry ruch ze zmianą nic nie znaczącej i nikomu nie mówiącej nazwy jak PCE - przedsiębiorstwo cieplnej energetyki....
@Czeski Sor najbliższe Technikum kolejowe jest w Sosnowcu i wiele osób z Chrzanowa tam kończyło zdziwionych że w ZSME nie ma takiego kształcenia, więc pomysł świetny i szkoda że kilka lat temu nie uruchomiono.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz