Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Czy mieszkańcy Babic też wyjdą na ulicę?

22.01.2020 12:15 | 7 komentarzy | 4 009 odsłony | Michał Koryczan

Podwyżki cen za odbiór śmieci wzburzyły ludzi w różnych zakątkach Polski. W gminie Gorzyce część mieszkańców zorganizowała pikietę przed urzędem.

7
Czy mieszkańcy Babic też wyjdą na ulicę?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W grudniu zeszłego roku Rada Gminy Babice uchwaliła nowe stawki za odbiór odpadów: od 22,70 zł do 33,70 zł za osobę (w zależności od liczby osób zamieszkujących nieruchomość; im jest ich więcej, tym stawka od osoby niższa). Jeśli jednak ktoś będzie kompostował odpady zielone, zapłaci o 2 zł mniej.

Wcześniej ceny Babicach były najniższe na ziemi chrzanowskiej stawki za odbiór odpadów: od 3,75 do 9 zł za osobę. Podwyżki wzburzyły ludzi. Skierowali więc do wójta i radnych petycję, domagając się m.in. obniżenia stawek.

Jak poinformował tygodnik „Nowiny Wodzisławskie", po podwyżkach za śmieci zawrzało niedawno w gminie Gorzyce. Od stycznia mieszkańcy muszą tam zapłacić za śmieci 28,5 zł m najwięcej w powiecie wodzisławskim. Część ludzi zorganizowała pikietę przed urzędem gminy.

Czy podobny scenariusz może się spełnić w gminie Babice? Autorzy petycji napisali w niej, że mogą podjąć dalsze kroki mające na celu obniżenie cen za śmieci.

Być może w temacie tym sporo wyjaśni się na sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Babice, zaplanowanej na środę, 22 stycznia (o godz. 18).

W porządku obrad znalazło się uchylenie grudniowej uchwały w w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty oraz podjęcie nowej uchwały w tej sprawie.

 

Ludzie:

Radosław Warzecha

Radosław Warzecha

Wójt gminy Babice od 2010 roku.