Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rozpoczęła się duża inwestycja w Chrzanowie

15.01.2020 21:18 | 6 komentarzy | 13 956 odsłon | Łukasz Dulowski

Ma powstać rondo w sąsiedztwie 29 Listopada, parkingi i nowa droga do Krakowskiej. Firma WIKOS weszła na plac budowy.

6
Rozpoczęła się duża inwestycja w Chrzanowie
Rozpoczęły się prace przy nasypie kolejowym, w sąsiedztwie 29 Listopada w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sześciowlotowe rondo powstanie poniżej przewidzianego do likwidacji skrzyżowania 29 Listopada i 3 Maja. Ponadto, nowa droga (wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi), biegnąca równolegle do linii kolejowej, połączy 29 Listopada i Krakowską. W sąsiedztwie Krakowskiej będzie parking dla 34 samochodów, a po lewej stronie 29 Listopada na 10 aut.

To zadanie zrealizuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Eksportowe WIKOS Jerzego Strzelca z Olszyn. Zaoferowało cenę 7 mln 635 tys. zł.

Na tę inwestycję gmina pozyskała prawie 3,4 mln zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty powinny się zakończyć do 30 października 2020 r.

Jednocześnie będzie budowany parking na 40 miejsc (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych) po prawej stronie ul. 29 Listopada, przy nasypie kolejowym. To zadanie jest dofinansowane z innego, marszałkowskiego programu - Park & Ride (Parkuj i Jedź).

W założeniu chodzi o to, żeby zostawić samochód na takim parkingu i skorzystać z komunikacji zbiorowej (autobusy, pociągi). Na to zadanie była zarezerwowana kwota 1 mln 121 tys. zł. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michała Strzelca z Wygiełzowa zaproponowało najniższą cenę - 926 tys. zł i wygrało przetarg. Ma czas do 15 września 2020 r. na wykonanie parkingu.