Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Tajna lista Roberta Maciaszka. Kto na niej jest?

19.11.2018 10:47 | 14 komentarzy | 10 042 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W czwartek nowy burmistrz Chrzanowa złoży ślubowanie i oficjalnie zacznie kierować gminą. Wszyscy liczą, że w końcu przedstawi też nazwiska najbliższych współpracowników.

14
Tajna lista Roberta Maciaszka. Kto na niej jest?
Podczas kampanii wyborczej Robert Maciaszek mógł liczyć na wsparcie Krzysztofa Zubika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o wiceburmistrzów. Ma ich być dwóch. Jeden do spraw gospodarczych, a drugi do spraw społecznych i edukacji. Wszyscy chcieliby wiedzieć, kto to będzie, ale Robert Maciaszek nazwiska trzyma w tajemnicy. Obiecał, że najbliższych współpracowników przedstawi w czwartek, po zaprzysiężeniu.

W kuluarach trwają spekulacje. Jedni mówią, że będzie to ktoś z najbliższego otoczenia Maciaszka, kto pomagał mu w kampanii wyborczej. Inni, że nowy burmistrz ściągnie "posiłki" z Krakowa.

Przesądzony wydaje się natomiast skład prezydium nowej rady miejskiej. Wiemy, kogo zaproponuje Koalicja Obywatelska, która ma w RM większość. Oczywiście te propozycje muszą zostać przegłosowane, ale wydaje się, że to tylko formalność przy obecnym układzie sił. Na stanowisku przewodniczącego ma pozostać Krzysztof Zubik. W ostatnich wyborach uzyskał najwięcej głosów. Na wiceprzewodniczących typowani są: Małgorzata Kowalska (Koalicja Obywatelska) i Janusz Jedynak (w wyborach startował z list KWW Wspólny Chrzanów, ale potem zdecydował się przejść do Koalicji Obywatelskiej).

Marcin Krauz, radny ze Wspólnoty Gmin Powiatu Chrzanowskiego, który zdecydował się wejść w koalicję z ugrupowaniem nowego burmistrza (politycznych barw nie zmienia), ma zostać przewodniczącym jednej z komisji.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.