Nie masz konta? Zarejestruj się

Tenczynek

Ta szkoła ma 200 lat

14.10.2018 19:02 | 1 komentarz | 5 613 odsłon | Anna Jarguz

W sobotę jubileusz 200-lecia obchodziła Szkoła Podstawowa w Tenczynku. Zobacz, co o niej mówią absolwenci, emerytowani nauczyciele oraz osoby, które uczą tu obecnie.

1
Ta szkoła ma 200 lat
Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Tenczynku podczas jubileuszu 200-lecia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Była dyscyplina. Mimo to człowiek chętnie tu przychodził. Lata nauki w podstawówce w Tenczynku wspominam bardzo mile. Szczególnie nauczycieli, którzy mnie uczyli. Kiedyś WF odbywał się na polu, a tu takie zmiany. Szczególnie nowa sala zachwyca - mówi Maria Dukała z Tenczynka, która mury szkoły opuściła przeszło 40 lat temu.

- Przepracowałam tu 34 lata. I powiem krótko - to była super szkoła. Miała w sobie coś takiego, że przyciągała. Trudno to opisać słowami. Zawsze starałam się być blisko ucznia i to procentowało - podkreśla Krystyna Kocot, emerytowana nauczycielka.

- Mieszkam w Trzebini. W Szkole Podstawowej w Tenczynku uczę od 10 lat i nie zamieniłabym tej pracy na inną. Tu jest fantastyczne grono nauczycielskie i wspaniałe dzieci, zupełnie inne niż w mieście. Gdy któryś uczeń spotka mnie na ulicy, zawsze głośno powie dzień dobry, uśmiechnie się, ukłoni - dodaje Barbara Świerczek, która uczy najmłodsze klasy.