Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Następca Górnika ma podnieść z dna libiąski futbol

12.10.2017 09:01 | 0 komentarzy | 5 001 odsłon | Michał Koryczan

Działacze libiąskiej szkoły piłkarskiej chcą utworzyć w mieście nowy klub futbolowy, mający wystartować w rozgrywkach seniorskich.

0
Następca Górnika ma podnieść z dna libiąski futbol
Jest szansa, że w przyszłym roku na stadionie w Libiążu znów zobaczymy piłkarskie zmagania seniorskie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sierpniu tego roku Górnik Libiąż, jeden z najstarszych klubów piłkarskich z ziemi chrzanowskiej, zniknął z piłkarskiej mapy. Tym samym miasto zostało bez futbolowej drużyny seniorskiej.

Zarząd szkolącej młodych zawodników Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż wyszedł z inicjatywą utworzenia nowego klubu. Miałby on rywalizować w rozgrywkach seniorskich.

- Taki zespół musi być na szczycie piramidy szkoleniowej. Przecież wszystkich naszych wychowanków nie wyślemy poza granice Libiąża - mówi Dawid Chylaszek, prezes szkoły.

We wtorek, 17 października, o godz. 17, na stadionie odbędzie się spotkanie dla osób, które chciałyby się włączyć w to przedsięwzięcie.

- To wstępne spotkanie. Chcemy zobaczyć jaki będzie odzew społeczny i na kogo możemy liczyć. Trzeba budować wszystko od podstaw. W przypadku piłki seniorskiej nie ma tu co ratować, bo pacjent zmarł. To ma być nowy klub, piszący nową historię libiąskiej piłki. Na razie nie wiadomo jak miałby się nazywać. To sprawa istotna, ale nie najważniejsza. Na pewno jednak nikt z nas nie wyrzeka się historii Górnika. Sam jestem jego wychowankiem - mówi Dawid Chylaszek.

Jeśli uda się utworzyć nowy klub, jego piłkarze będa mogli wystartwać w rozgrywkach dopiero w przyszłym sezonie i to na najniższym, ósmym poziomie futbolowych zmagań, czyli w B-klasie.