W poniedziałek prezes Tauron Polska Energia SA podpisał porozumienie z krzeszowicką budowlanką i libiąskim zespołem szkół. W placówkach tych powstaną nowe kierunki: w pierwszej - technik górnik odkrywkowy, w drugiej - technik energetyk.
W poniedziałek zaroiło się od dziennikarzy i kamer telewizyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach. Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia, podkreślał, że spółka potrzebuje nowych wykwalifikowanych specjalistów. W ramach współpracy ze szkołami zostały przewidziane m.in. praktyki zawodowe w spółkach grupy Tauron, a najzdolniejsi absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie.
- Cieszę się, że podejmowane są działania, mające zapewnić młodemu pokoleniu dobrą przyszłość - zdobycie wykształcenia technicznego i możliwość pracy w wiodących firmach. Tauron zapewnia energię dla polskiej gospodarki. Teraz pomoże również wykształcić młode kadry, które będą rozwijać gospodarkę, w tym infrastrukturę - mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, uczestniczący w poniedziałkowym wydarzeniu.
simoncit12012014:22, 27.02.2017
czyli wybrańcy narodu górnicy znowu będą nas truć węglem w imię świetności polski PIS
Antoninka10:16, 28.02.2017
Więcej takich porozumień, inicjatywa godna uwagi.
simoncit12012008:55, 01.03.2017
więcej smogu więcej przywilejów więcej bezradności po odejściu od węgla w Małopolsce. to JEST PRZYSZŁOŚĆ PO TAKIM POROZUMIENIU
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowy parking w Trzebini. Płatny czy darmowy?
I tak ma wyglądać zachęta do przesiadania się na pociąg? Kolejne opłaty za parkowanie?
mtch
09:44, 2025-05-13
Nowy parking w Trzebini. Płatny czy darmowy?
Wkrótce wszystko w Trzebini będzie płatne?
Trzebinia
09:15, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Okładka książki w 100%- ntach trafiona. Ja bym jeszcze napisał w tytule : Ściskałam z czułością bambo bo myślałam że potrzebuje pomocy a jego kolega bimbo przyszedł w nocy i poczęstował mnie nożem.
Rob
08:57, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Dokładnie wiedziała na co się pisze.
dede
08:16, 2025-05-13