Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

22.01.2016 15:24 | 0 komentarzy | 3 261 odsłony | Michał Koryczan

Eliminacje do mistrzostw Polski juniorek starszych w unihokeju, halowe mistrzostwa Podokręgu piłki Nożnej Chrzanów, ostatnia kolejka Libiąskiej Ligi Futsalu oraz turniej młodych szczypiornistów. To tylko niektóre sportowe propozycje na spędzenie najbliższego weekendu.

0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Piłkarze trzebińskiego MKS (żółto-czarne koszulki) zagrają w sobotę sparing ze Szczakowianką Jaworzno
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

UNIHOKEJ

Eliminacje do mistrzostw Polski juniorek starszych
PUKS Trzebinia - Wiatr Ludźmierz (sobota, 23 stycznia, godz. 17 i niedziela, 24 stycznia, godz. 11.30, hala sportowa przy ZST-U w Trzebini)
Przed broniącymi mistrzostwa Polski zawodniczkami PUKS Trzebinia spotkania dziewiątej i dziesiątej kolejki. W dotychczasowych meczach eliminacyjnej grupy B podopieczne Pawła Raja zanotowały siedem zwycięstw (w tym jedno po dogrywce) i jedną porażkę. Po ośmiu rozegranych pojedynkach trzebinianki zajmują w tabeli drugie miejsce, tracąc punkt do prowadzącego Podhala Nowy Targ.
Wiatr Ludźmierz plasuje się na trzeciej pozycji. W dotychczasowych spotkaniach zanotował dwie wygrane i sześć przegranych.
W wyjazdowych starciach z Wiatrem PUKS odniósł dwa zwycięstwa: 7-2 i 3-2 (po dogrywce).


TENIS STOŁOWY

I liga mężczyzn
Opoka Trzebinia - Viret Zawiercie (sobota, 23 stycznia, godz. 16)


PIŁKA NOŻNA

Sparingi
MKS Trzebinia-Siersza - Szczakowianka Jaworzno (sobota, 23 stycznia, godz. 11, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku)
Nadwiślanin Gromiec - Unia Bieruń Stary (sobota, 23 stycznia, godz. 17, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku)
Zespoły piłkarskie z Trzebini i Gromca rozegrają swoje pierwsze pojedynki sparingowe w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej.
Czwartoligowcy z MKS zmierzą się ze Szczakowianką Jaworzno. Pierwotnie mieli zagrać z drugoligowym Okocimskim, ale mecz został odwołany ze względu na niepewną przyszłość klubu Brzeska.
W zespole Szczakowianki występuje trzebinianin Maciej Budka, były bramkarz m.in. trzebińskiego MKS, mający na koncie występy w pierwszej lidze w barwach Termaliki Bruk-Bet Nieciecza i GKS Tychy.
Grający w wadowickiej kasie okręgowej Nadwiślanin Gromiec zmierzy się natomiast z Unią Bieruń Stary, występującą w katowickiej okręgówce.


PIŁKA NOŻNA HALOWA

Mistrzostwa PPN Chrzanów młodzików (sobota, 23 stycznia, godz. 12, hala sportowa w Libiążu)
O tytuł powalczą: Triumf Alwernia, Wolanka Wola Filipowska, MKS Trzebinia-Siersza, UKS Górnik Libiąż i MKS Fablok Chrzanów. Zwycięzca zmagań awansuje do mistrzostw zachodniej Małopolski. Te odbędą się 14 lutego w Kętach.

Mistrzostwa PPN Chrzanów seniorów (niedziela, 24 stycznia, godz. 12, hala sportowa w Libiążu)
W eliminacyjnej grupie pierwszej zagrają: Górnik Libiąż, LKS Żarki, Arka Babice, Ruch Młoszowa i Zgoda Byczyna (mecze od godz. 12 do godz. 15.45).
W grupie drugiej zmierzą się natomiast: Zagórzanka Zagórze, Nadwiślanin Gromiec, Victoria Zalas, Start Kamień i Ciężkowianka Jaworzno (mecze od godz. 15.45 do godz. 19.30). Spotkania o trzecie i pierwsze miejsce zaplanowane zostały na godz. 19.30 i 19.55.


PIŁKA RĘCZNA

Turniej Piłki Ręcznej Juniorów o Puchar Dyrektora PMOS Chrzanów (niedziela, 24 stycznia, godz. 10, hala sportowa w Chrzanowie)
Zespół PMOS Chrzanów, przygotowujący się do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów zmierzy się z drużynami Olimpii Piekary Śląskie, Stali Mielec i Gwardii Opole.


FUTSAL

Libiąska Liga Futsalu (niedziela, 24 stycznia, godz. 8, hala sportowa w Libiążu)
W niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w Libiąskiej Lidze Futsalu. W klasyfikacji prowadzi Wygiełzów przed Megalo. Obie drużyny mają na koncie po dwanaście punktów. Tym pierwszy do rozegrania zostały jednak jeszcze dwa mecze, a drugim jedno spotkanie.
Uroczyste zakończenie zmagań o godz. 11.30.


SIATKÓWKA

III liga kobiet
Maraton Krzeszowice - Kęczanin Kęty (sobota, 23 stycznia, hala sportowa w Krzeszowicach)