Zawodnik Arki Babice Norbert Bębenek (z prawej) w pojedynku z Tomaszem Jasieczko z MKS Alwernia
W Libiążu chrzanowscy szczypiorniści oraz miejscowi futboliści powalczą o pierwsze w tym sezonie zwycięstwa w roli gospodarza. W Gromcu piłkarze Nadwiślanina postarają się przerwać serię trzech spotkań bez wygranej. Sportowych emocji w najbliższych dniach nie powinno zabraknąć.
PIŁKA RĘCZNA
I liga
MTS Chrzanów - Moto-Jelcz Oława (sobota, 17 października, godz. 18, hala sportowa w Libiążu)
Chrzanowscy szczypiorniści powalczą w sobotę o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w libiąskiej hali sportowej (grają w niej swoje mecze w roli gospodarza, ze względu na remont obiektu w Chrzanowie). Dotychczasowe dwa mecze zakończyły się bowiem porażką MTS.
Podopieczni Adama Piekarczyka będą chcieli jednocześnie przerwać serię czterech ligowych przegranych z rzędu. Przypomnijmy, że zespół z Chrzanowa jedyne jak dotąd punkty w obecnych rozgrywkach zdobył na inaugurację w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W poprzedniej kolejce MTS uległ minimalnie, bo 25-26 Siódemce Miedzi Legnica. Drużyna z Oławy natomiast pokonała 32-23 KSSPR Końskie. Była to czwarta z rzędu wygrana tej ekipy.
W sobotę chrzanowian z pewnością czeka ciężkie zadanie. O punkty łatwo nie będzie, ale może do trzech razy sztuka?
Małopolska liga juniorów młodszych
PMOS Chrzanów - Pałac Młodzieży Tarnów (sobota, 17 października, godz. 14.30, hala sportowa w Libiążu)
PIŁKA NOŻNA
IV liga - zachodnia Małopolska
Górnik Libiąż - Wiślanie Jaśkowice (sobota, 17 października, godz. 15)
Libiążanie w tym sezonie punktują jak na razie tylko na wyjazdach. Ekipa dowodzona przez Grzegorza Kmiecika przywiozła po punkcie z Wieliczki i ostatnio z Zembrzyc.
Teraz czas na odblokowanie się na swoim boisku. Zadanie łatwe jednak nie będzie, bo do Libiąża zawita Wiślanka, podbudowana trzema kolejnymi wygranymi, w tym ostatnim triumfem nad Orłem Piaski Wielkie.
O sile Jaśkowic stanowią zawodnicy ograni na najwyższych szczeblach krajowych rozgrywek: bramkarz Maciej Palczewski (były gracz m.in. Wisły Kraków, Arki Gdynia i Szczakowianki), Krzysztof Radwański (ponad sto gier w ekstraklasie w barwach Cracovii) czy Paweł Szwajdych (były zawodnik Cracovii, ŁKS Łódź i Kmity Zabierzów).
Klasa okręgowa - Kraków
Świt Krzeszowice - Prokocim Kraków (sobota, 17 października, godz. 15)
Świt na własnym terenie i na wyjazdach, to zupełnie dwie drużyny. Podopieczni Kazimierza Śliwińskiego w obecnych rozgrywkach punktują jak dotąd tylko na swoim stadionie.
Właśnie w tym kibice Świtu mogą upatrywać szansy, że ich zespół sięgnie po pełną pulę w konfrontacji z krakowianami.
Tym bardziej, że Prokocim w dotychczasowych czterech wyjazdowych meczach jeszcze nie wygrał. Trzykrotnie jednak potrafili zremisować i tylko raz musiał uznać wyższość rywala, konkretnie Nadwiślana.
Klasa okręgowa - Wadowice
Nadwiślanin Gromiec - Tempo Białka (sobota, 17 października, godz. 15)
KS Chełmek - Sokół Przytkowice (sobota, 17 października, godz. 15)
LKS Bobrek - Dąb Paszkówka (niedziela, 18 października, godz. 15)
Zawodnicy Gromca, którzy nie wygrali w lidze od trzech spotkań podejmą Białkę. O punkty nie będzie łatwo. Ich rywale wygrali w poprzedniej kolejce pokonali 2-0 dotychczasowego lidera Orła Ryczów.
Bobrek, który w poprzednią niedzielę rzutem na taśmę zapewnił sobie zwycięstwo na trudnym terenie w Żarkach podejmie Paszkówkę. Ta ostatnio bezbramkowo zremisowała z Chełmkiem. "Biało-zieloni" powalczą teraz z Przytkowicami o wydostanie się ze strefy spadkowej.
Klasa A - Chrzanów
Arka Babice - MKS Fablok Chrzanów (sobota, 17 października, godz. 12)
Błyskawica Myślachowice - Ciężkowianka Jaworzno (sobota, 17 października, godz. 15)
Wolanka Wola Filipowska - Zgoda Byczyna (sobota, 17 października, godz. 15)
Victoria Zalas - Orzeł Balin (sobota, 17 października, godz. 15)
Unia Kwaczała - Polonia Luszowice (sobota, 17 października, godz. 15)
Tęcza Tenczynek - Start Kamień (sobota, 17 października, godz. 15)
Wisła Jankowice - MKS Alwernia (niedziela, 18 października, godz. 15)
Emocji nie powinno zabraknąć w Babicach, gdzie miejscowi podejmą na swoim terenie czwarty w tabeli Fablok. Arka w tym sezonie jeszcze nie straciła punktu u siebie i z pewnością będzie chciała podtrzymać tę passę. Trzeba jednak pamiętać, że chrzanowianie bardzo dobrze spisują się w tym sezonie na wyjazdach, notując cztery wygrane i remis.
Ciekawie powinno być też w Woli Filipowskiej, gdzie Wolanka podejmie Zgodę. Goście z pewnością zdają sobie sprawę, że gospodarze są zawsze groźni na swoim terenie. To będzie szczególny mecz dla Dawida Kempki, gracza Byczyny, który wcześniej przez wiele lat bronił barw Wolanki.
Klasa A - Kraków
Górzanka Nawojowa Góra - Wanda Kraków (niedziela, 18 października, godz. 15, Krzeszowice)
Klasa A - Oświęcim
LKS Gorzów - Strumień Polanka Wielka (sobota, 17 października, godz. 15)
Klasa B - Chrzanów
UKS Górnik Siersza - LKS II Żarki (sobota, 17 października, godz. 15)
Lew Olszyny - Wisełka Rozkochów (sobota, 17 października, godz. 15)
Jutrzenka Ostrężnica - Korona Mętków (sobota, 17 października, godz. 15)
Promyk Bolęcin - Ruch Młoszowa (sobota, 17 października, godz. 15)
SPRiN Regulice - Górnik II Libiąż (niedziela, 18 października, godz. 15)
Zryw Brodła - Korona Lgota (niedziela, 18 października, godz. 15)
Victoria II Zalas - Victoria 1918 Jaworzno (niedziela, 18 października, godz. 15)
Małopolska liga juniorów młodszych
MKS Trzebinia-Siersza - Tarnovia Tarnów (sobota, 17 października, godz. 10)
I liga juniorów starszych - Wadowice
MKS Fablok Chrzanów - Lachy Lachowice (niedziela, 18 października, godz. 11)
I liga młodzików - Wadowice
UKS Fablok Chrzanów - Lachy Lachowice (sobota, 17 października, godz. 10, Balin)
MKS Fablok Chrzanów - KS Chełmek (niedziela, 18 października, godz. 10, Balin)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Szkoda, że nie wiedziałam nic o loterii. Chyba słabo zareklamowana. W urzędzie nie było, ma stronie Przełomu też nie widziałam.
Beza
22:27, 2026-05-21
Przed nami weekend pełen futbolu
Mecz w Krzeszowicach w sobotę o 15:45
marcinellino
22:20, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
Najpierw urzędnicy, potem PSZOK
trzeba szybko otworzyć bo butelkomaty to nie wypał, a tak to podstawią hasioka i gitara
kiki
21:19, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz