Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 6:51


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 10.9.2014 22:16 

Dołączenie: 4.12.2006 10:56
Posty: 910
Pochwały: 37
Dzień dobry
o zadłużeniu będzie w kolejnym numerze Przełomu.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 11.9.2014 6:02 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
Krzysio a może Ty byś wystartował?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 11.9.2014 6:55 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
;) ok tylko Xena ja jestem z Trzebini wiec do rady miasta tylko tu mogę a Chrzanów myśle iż ma już kandydata odpowiedniego na fotel burmistrza.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 11.9.2014 15:01 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
tinyger napisał(a):
Programy wyborcze to jak zawsze będzie lanie wody i koncert życzeń. Nikt nie rozlicza polityków (czy radnych) z realizacji obietnic :(


Jak nikt nie rozlicza? Ty ich możesz rozliczyć, ja mogę... my możemy nie głosując na nich w wyborach, które nastąpią. Niech odejdą w zaświaty:)

Jasne dla Ciebie jest to, że wybory to jest niejako loteryjka... zaufasz człowiekowi i dasz mu mandat i on będzie na tej posadzie do następnych wyborów, znaczy kilka lat... i czy będzie się starał na tej posadzie wypełnić to co Ci obiecał... no cóż, to inna sprawa. Wybory to zaufanie do człowieka, być może też do partii jaką reprezentuje. Często problem polega na tym, że człowiek, któremu zaufałeś, i który nawet chciał dobrze, był z jakiejś partii i jej/jego szef narzuca mu z góry co i jak ma robić, jak ma głosować na radach i td. Twój wybrany człowiek okazuje się po kilku miesiącach, że nie jest w stanie Cię reprezentować, za to reprezentuje partyjkę do której jest zapisany i która to partyjka mu nakazuje takie a nie inne działanie (na złość np. oponentom z innej partyjki)... I za cholerę go nie odwołasz z funkcji jaką mu powierzyłeś w ramach wyborów (no chyba, że złamie prawo, ale to i tak, jak wiadomo w naszym kraju nie jest przesądzone bo bywają ludzie z wyrokami sprawujący nadal funkcje urzędników)
Przecież widać, że w wyborach samorządowych wygrywają Ci co "namaszczeni" są przez partie. Wolni strzelcy, którzy choćby chcieli to nic nie mogą bo nie mają poparcie w radach (za to mają poparcie części społeczeństwa, ale na głosowaniach nic nie znaczą bo nie stoi za nimi partyjka mocna)

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 11.9.2014 17:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 7.2.2008 14:56
Posty: 607
Miejscowość: Chšanuvas
Pochwały: 93
jano napisał(a):
WH1991 napisał(a):
To może inaczej, w wywiadzie z Kasperkiem zapachniało "świeżością" ;-)

Mnie bardzo interesuje jak bardzo Chrzanów został zadłużony pod rządami Kosowskiego i jego świty, bo po raz kolejny słyszymy że sprawa jest poważna ale zero konkretów (kwot realnych).


Na koniec tego roku zadłużenie Chrzanowa ma wynosić 50 mln zł. i do wszystkich dopuszczalnych wskaźników zadłużenia jest bardzo daleko.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 18.9.2014 14:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
A ja chętnie poczytałbym jak kandydaci na burmistrzów zarządzają własnymi pieniędzmi, skoro chcą zarządzać naszymi. Jaki majątek już posiadają, jakie mają hobby, marzenia i cele w swoim życiu. Mam nadzieję, że nie będą mili nic niestosownego do ukrycia.
Może nasi dziennikarze zrobiliby takie rozpoznanie "przed walką". :)

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 18.9.2014 16:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27.12.2007 13:09
Posty: 546
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 185
Gostek001 napisał(a):
A ja chętnie poczytałbym jak kandydaci na burmistrzów zarządzają własnymi pieniędzmi, skoro chcą zarządzać naszymi.... :)

-na tej podstawie stwierdzisz czy to jest godny kandydat na burmistrza? Podziwiam...
Pisowcy jako opozycja do tej pory co robili w Trzebini, Libiążu, Chrzanowie?
Odpowiedź-NIC...maja możliwości, posiadają zaplecze w postaci zasobów ludzkich, nie zrobili nic spektakularnego w mieście. Teraz wystawiają burmistrzów, radnych z głową pełną pomysłów...
Peło również, jadą na koniki wojny po-pis i tak chyba zostanie;
-te programy wyborcze obydwu partii są tworzone na potrzeby wyborów i tylko w tym czasie, ile razy można nabrać się na te same sztuczki od PR?
Liczy się dopchanie do koryta i nic więcej.
16 listopada każdy będzie myślał, że ma jakiś wybór..tylko czy na pewno?
Po 16 listopada wszystko wróci do "ogólnej rzeczywistości".

Dajcie chociaż "młodym" szansę, niech wyrzucą z gmin "dziadków" emerytów itp. bo teraz ciężko z pracą a to może być właśnie ich "pierwsza" praca. Czego im życzę. ;-)


Pochwały przyznane za posta: 3

_________________
__________ ... Enjoy the silence ... __________


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 18.9.2014 16:29 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Cameleon, dla Ciebie nie jest miarodajne to czy ktoś dobrze zarządza swoim majątkiem? Podziwiam...
Właściwie to według Ciebie głosowanie ma sens tylko na młodych i to jest jedyny atrybut, który jest cokolwiek wart uwagi. Podziwiam...
Ja też jestem zdania, że młodzi ludzie są potrzebni, ale warto byłoby gdyby wcześniej pokazali, co chcą zmienić jaki mają plan, choćby zaczynając od rady dzielnicy czy sołectwa. Nie sądzisz?
Sama młodość nie jest wystarczającym argumentem, choć podkreślam, że takie osoby powinny być w samorządzie i nabierać doświadczeń.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 18.9.2014 17:09 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Problemem jest w dużej mierze niechęć do młodych, rozbuchany klientelizm, wrogość do postaw odmiennych, strach przed nowym.
W jaki sposób mają pokazać swoją siłę? PROGRAMEM WYBORCZYM...nie mają innych możliwości, tyle im tylko zostaje, a znam pojedyncze przypadki ambitnych młodych, całkiem stłumionych przez tych starszych i doświadczonych.

Podziwem prawdziwej głupoty jest obdarowanie mandatem zaufania (po raz kolejny) tych samych, doświadczonych i starszych...nieudaczników.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 18.9.2014 20:55 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Gostek001:
Wszystko w swoim czasie. Na razie kandydaci się dopiero ujawniają. 17.10. mija termin rejestracji nazwisk w PKW. Po tym terminie otrzymają państwo od nas komplet istotnych informacji na ich temat. Na razie polecam śledzenie bieżących informacji dotyczących tzw. prezentacji, które dziś rozpoczął PiS.
Informacje o majątkach niektórych kandydatów już są dostępne, bo to dotychczasowi samorządowcy. Nowi mieć będą obowiązek złożenia zeznań po wyborze, ale może zechcą się pochwalić wcześniej.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 19.9.2014 19:31 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
W papierowym wydaniu Przełomu przeczytałam, że najlepiej opłacani radni są w Trzebini.Na dziesięć nazwisk pięciu radnych jest z Trzebini. Są to nazwiska osób najbliższych burmistrzowi. Za co dostają tak olbrzymie pieniądze? Kłócą się między sobą, ciągle mają jakieś sprawy w sadzie. Ja słyszę o tylko o takich sytuacjach. Nasi radni bardzo lubią uczestniczyć w imprezach, szczególnie przed wyborami jak to mogłam zauważyć w tym roku.Czy coś robią więcej?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 19.9.2014 19:35 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
a pamięta ktoś lub ma gdzieś info na temat Szczurka jak startował to co zapowiadał/obiecywał

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 21.9.2014 16:29 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Danton. Ja mam jedną jego ulotkę, a raczej list do mieszkańców.


Załączniki:
ulotka_s_s_2010.jpg
ulotka_s_s_2010.jpg [ 42.9 KiB | Obejrzany 38776 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)
Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 21.9.2014 21:48 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
dziękuje

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 22.9.2014 20:23 
A widzieliście zasoby gotówkowe Adamczyka sprzed 4 lat i obecnie? Wtedy miał ponad 100 tyś na koncie, a teraz debet. Zacierał ręce i się ślinił jak brał tą swoją odprawę, a teraz jaki on biedny. Ciekawe za co opłacał przez tyle tygodni swoje bilbordy z prośbą a akceptację. Jak Adamczyk odchodził na emeryturę i przy okazji do rady powiatu, to od razu zlekceważył wyborców głosujących na niego mówiąc, że idzie do powiatu odpocząć. Czyli z góry stwierdził, że nie będzie robił kompletnie nic. I chyba dotrzymał słowa. Ciekawe co to wielkie chłopisko znów chce robić w gminie... Chyba starzejąc się nabrał z powrotem sił na tej emeryturze, skoro znów wpycha się do koryta i to największego.
Mobilizujcie znajomych na wybory i wybierajcie nowe twarze, nowe nazwiska. Nie ma się czego obawiać


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3