Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 21:01


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 28.11.2014 14:48 
A mury runą, runą, runą. I pogrzebią szczurkowy świat.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 28.11.2014 16:34 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
A jakże oburzeni obroną A.Adamczyka są niektórzy.Na swoich forach piszą:

"Wybory to bardzo trudny okres dla osób, które zaangażowane są w organizację kampanii.
Miałem pewność, że moje doświadczenie w tym zakresie jest bogate. Byłem przez ostatnie trzy kadencje, czyli kolejne 12 lat pełnomocnikiem wyborczym Wspólnoty Samorządowej.
Kampanie minione były prowadzone z zachowaniem pewnej granicy, której nikt nie przekraczał. Dochodziło do polemiki jednak nikt nie dopuszczał sie manipulacji wyborców, obywateli, którzy jak Państwo zgodzicie sie ze mną mają różne poglądy i możliwości głębszej oceny materiałów kampanii wyborczej. W ostatniej kampanii nasi przeciwnicy zastosowali techniki manipulacyjne, które miały na celu w prosty sposób z zachowaniem piktogramów ( rysunki z satyry wyborczej) wytworzyć obraz złego Szczurka i ich współpracowników w głowie przeciętnego wyborcy
( mimo jak Państwo musicie przyznać, że wiele w naszej gminie za jego rządów zrobiono)." i w dalszym ciągu powtórzony wpis SS jaki to biedny obrażany przez sztab AA.

Trzeba było zastanowić się wcześniej,gdy rzucało się w kogoś kamieniem- zło zawsze powraca ze wzmożoną siłą

Taka moja refleksja na koniec tej kampanii wyborczej.Poza tym przykre jest ,że człowiek człowiekowi... w imię władzy potrafi robić takie rzeczy. Nie przystoi !


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 28.11.2014 16:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
biedny skrzywdzony sztabowiec burmistrza napisał(a):
W ostatniej kampanii nasi przeciwnicy zastosowali techniki manipulacyjne, które miały na celu w prosty sposób z zachowaniem piktogramów ( rysunki z satyry wyborczej) wytworzyć obraz złego Szczurka i ich współpracowników w głowie przeciętnego wyborcy


Jestem głęboko poruszony... "Techniki manipulacyjne z zachowaniem piktogramów"! Toż to barbarzyństwo!

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 28.11.2014 16:57 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Niektórzy powinni poczytać, co to jest piktogram. Oto definicje na podstawie Wikipedii:
Piktogram (łаc. pictus – narysowany i gr. γράμμα – pismo)[1] – przedstawienie wyrazu za pomocą obrazka w oderwaniu od zapisu.

Piktogramami są np. hieroglify, znaki drogowe i ostrzegawcze, oznaczenia przeciwpożarowe. Formą piktogramu jest również ideogram.
Rysunek satyryczny – obecna najczęściej w prasie satyryczna forma komentarza na tematy polityczno-społeczne bądź obyczajowe. Twórcy żartów rysunkowych (czyli „karykaturzyści”) pojawili się znacznie przed popularyzacją prasy. Pierwsze rysunki satyryczne publikowane były wkrótce po upowszechnieniu druku. Jednak dopiero dziewiętnastowieczny rozwój prasy upowszechnił też rysunek satyryczny jako komentarz do najświeższych wydarzeń. Pierwszym polskim pismem poświęconym w całości satyrze był „Motyl” założony w 1828 w Warszawie.

Generalnie podoba mi się oburzenie ekipy Szczurka, która jest w stanie zawsze obrócić "kota ogonem".
Najlepszą obroną jest atak. Jak się nie ma argumentów merytorycznych to się używa wszelkich innych.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 28.11.2014 17:08 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Nasuwa mi się jeszcze jedna refleksja : "Prawdziwa cnota krytyki się nie boi" !


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 28.11.2014 20:54 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Witam!
Taka ciekawostka znaleziona na FB:
Pan Grzegorz Żuradzki na swoim profilu informuje:
https://www.facebook.com/grzegorz.zuradzki?fref=ts

Cytuj:
"Dla zainteresowanych : otrzymałem informację, że Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Trzebini i popełnienie przestępstwa z art. 231 KK - w związku z wydatkowaniem środków z budżetu gminy na przebudowę zieleni w obszarze "ronda" na ul. Kościuszki w Trzebini - okolice "Lidla" - droga krajowa 79."


Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 28.11.2014 23:02 

Dołączenie: 7.9.2014 21:20
Posty: 5
Pochwały: 4
Moim zdaniem Szczurek w debacie zachował się jak nadęty bufon - zbyt pewny siebie. A wypuszczona przez niego i jego komitet wyborczy gazetka do mieszkańców Trzebini przed II turą wyborów, to obraz jego chamstwa i podłości ! Wnioskuję z tego, że 1 grudnia Stasiu Szczurek będzie musiał się zarejestrować w pośredniaku, choć być może znajdzie zatrudnienie przy budowie zakładu Syntaja na jedną z intratnych posad, na które nie zgłosiło się ostatnio trzech bezrobotnych Trzebinian...Ale, czy za ponad 1200 zł jak podejrzewam jeszcze pan burmistrz będzie w stanie się utrzymać, skoro inni mają więcej ! Adamczyk przynajmniej był z klasą w kontakcie z petentami, bo nawet na temat, który zapewne mógł być dla niego drażliwy odpowiedział mi w sposób konstruktywny i w rozsądnym terminie wymaganym przez prawo administracyjne. Natomiast od wielce Wielmożnego Burmistrza Pana Stanisława Szczurka czekam na odpowiedź w prostej sprawie już prawie 2 miesiące, choć zgodnie z prawem administacyjnym powinienem otrzymać odpowiedź urzędniczą w terminie do 30 dni od zgłoszenia sprawy... I wychodzi na to, że obecny Burmistrz już nie zdąży mi udzielić pisemnej odpowiedzi, którą sam obiecał. Wszakże nie sądzę, żeby mieszkańcy Trzebini upadli moralnie tak nisko, żeby wybrać sobie na włodarza miasta osobę, której bliżej do rynsztoku niż do zdroju. A tak w ogóle to zagłosowałbym na nową trzecią postać, która niestety nie kandyduje na burmistrza Trzebini - postać z zupełnie innej bajki. Trudno rozsądnie wybrać między dynamicznym zrównoważeniem a zrównoważonym dynamizmem...No to tyle...Do zobaczenia w śnieżny poniedziałek 1 grudnia w nowych starych czasach.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 30.11.2014 23:32 
Mnie się pojawia pytanie: Jak społeczeństwo Trzebini - różne środowiska, a nie tylko poplecznicy - powinni dać znać nowo wybranemu złu Trzebini, że oczekują od niego cięzkiej pracy, a nie tylko uśmiechniętego wypełniania stanowiska.
W Chrzanowie może podobnie, ale tam chyba jeszcze za wcześnie na ostatnie słowo.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 1.12.2014 9:18 

Dołączenie: 1.7.2013 13:39
Posty: 49
Pochwały: 9
Miła niespodzianka w Chrzanowie, radość byłaby większa gdyby Niechwiej lepiej wypadł w przedwyborczych debatach, a tak mam pewne obawy jakie będą te rządy (w dodatku z sabotującą rada miejską). Z drugiej strony trzeba będzie się postarać, żeby być gorszym burmistrzem niż Kosowski.

P.S Chciałem pochwalić Przełom za tegoroczną obsługę wyborów - zarówno przedwyborcze debaty/pytania jak i aktualne wyniki po głosowaniu. Podobało mi się :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 1.12.2014 9:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.9.2008 19:20
Posty: 51
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 2
Mam dokładnie takie same odczucia jak przedmówca. Z jednej strony radość ze zmiany burmistrza z drugiej obawy w związku ze słabymi wg mnie debatami przedwyborczymi w wykonaniu Niechwieja, które mnie nie przekonały. Dostał kredyt zaufania oby się wywiązał.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 1.12.2014 13:24 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Ja jeszcze w kwestii poparcia:
Zbulwersował mnie list poparcia z Bolęcina,który podpisał Sołtys,Radny Gminy,Prezes OSP i cała resztahttps://www.facebook.com/photo.ph ... =1&theater .
Cała ekipa wyśpiewała peany jak to super współpracuje się z S.Szczurkiem.Ciekawe jak czują się w nowej rzeczywistości?Jak mogą sobie spojrzeć na siebie w lustrze. Jak niektórzy mają krótką pamięć-tak jakby p.Adamczyk nic nie zrobił dla Bolęcina.Ale siła kultury i pokory zwyciężyła nad chamstwem i arogancją.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 1.12.2014 18:11 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Mnie się wydaje, ze najlepszym kandydatem(ami) na burmistrza Trzebini jest osoba lub osoby, które stały za kampanią Adamczyka. To była z pewnością kampania inna niż wszystkie dotychczasowe. Mnie się podobał zrównoważony ton, brak przesadnej krytyki kontrkandydata, prezentacja poglądów, konsekwencja i profesjonalne elementy humorystyczne, celowane w punkt.

Pochwały przyznane za posta: 2

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 1.12.2014 18:23 
Wiesz Gostku, że trafiłeś w sedno i masz niewątpliwie rację. Kto to tak rozsądnie i konsekwentnie realizował - to raczej nie jest tajemnicą. Rysunki satyryczne wyśmienite. Trzeba przyznać - zdolny artysta.
Najwięcej się uśmiałem z satyry dot. pełnomocników Szczurka.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 1.12.2014 19:25 
Gostek, a czy to nie Ty stoisz za kampanią AA? Nie Ty rejestrowałeś komitet w urzędzie? Będziesz vice czy pełnomocnikiem? Pypno i Rejdych zostaną wywaleni? Leśko będzie wygrywał większość przetargów? Jakie plany?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 1.12.2014 19:36 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Tylko co teraz zrobią pełnomocnicy Szczurka. Stracili fuchę i kasę. Nigdzie się nie załapali. Szczurek zawsze może wrócić do "swojej" firmy. Ale obciach pozostanie.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3