Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27.4.2024 7:54


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 30.9.2010 23:22 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
To nadchodzi... - to jest ten CZAS !

A TRZEBINIA - to Wasze Miasto

Czyż nie tak?

Pomyślcie o jego przyszłości

Wy MOŻECIE DOKONAĆ zmian, których chcecie.

Powalczcie o Wasze Miasto

Nie jest Wam dane na zawsze...

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 3.10.2010 20:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
POPIERAJMY LUDZI MŁODYCH ( NIEKONIECZNIE MŁODYCH WIEKIEM, ALE PRZEDE WSZYSTKIM MŁODYCH DUCHEM, SPOSOBEM MYŚLENIA, MYŚLĄCYCH PERSPEKTYWICZNIE O TRZEBINI-JAK MA WYGLĄDAĆ ŻYCIE W TYM MIEŚCIE ZA 5, 10, 15 LAT A NIE DO NASTĘPNYCH WYBORÓW ), LUDZI, KTÓRZY POTRAFIĄ SIĘ WCZUĆ W ROLĘ DZIECKA, NASTOLATKA, MIESZKAŃCA DOROSŁEGO, STARCA ODNOŚNIE ICH POTRZEB, KTÓRE POWINNY BYĆ ZREALIZOWANE W TYM MIEŚCIE, ABY ŻYŁO IM SIĘ LEPIEJ...CO WY NA TO?

/edit
Proszę następnym razem nie krzyczeć (wielkie litery) i nie dublować postów.
Zapraszam do zapoznania się zasadami pisania na forum:
viewtopic.php?f=41&t=3167
Admin

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 5.10.2010 6:29 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Tomaszu - wiec że myślimy ale nie jest łatwo mimo iż mam swoje latka bo aż 45 nie czuje. Może właśnie z tego powodu że nie myślimy jak inni nas nie wszędzie tolerują. Miałem tego już dowody łącznie z agresją. No ale cóż tak jest jak trafi się na przeciwników.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 5.10.2010 8:30 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.9.2010 22:47
Posty: 34
Miejscowość: Psary
Pochwały: 1
Uważam, że w radzie powinno być zróżnicowanie ze względu na wiek jak i płeć, sami młodzi czy starsi nie mogą efektywnie zarządzać gminą. W obecnym składzie rady miasta brakuje ludzi młodych i to należy zmienić!
Mogę zaliczyć się jeszcze do osób młodych –34 lata, bardzo zależy mi na przyszłości naszej gminy, dostrzegam potrzebę zmian i dlatego postanowiłem kandydować na radnego.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 5.10.2010 11:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
Krzysio wybrałeś już Komitet, z którego będziesz startował ?

Powstał nowy Komiet Wyborczy Wyborców Młoda Trzebinia

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 5.10.2010 11:42 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
gbpsary,

no i bardzo dobrze!

też jestem w Twoim wieku i też kandyduję - z Komitetu Wyborczego Wyborców Młoda Trzebinia

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 6.10.2010 3:38 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
A czy ktoś z młodszych wiekiem, ciałem i duchem, nie czułby się na siłach, aby startować równocześnie w wyborach na radnego i na burmistrza ?
Znaczenia burmistrza nie wolno nie doceniać, szczególnie w realiach składów naszych samorządów,
Przypomnę , jak rolę burmistrza w samorządzie opisuje poniżej nie byle kto ( cytat):
Re: Pyclik - Samozwaniec; prawdziwa propozycja czy prowokacja (Śro, 11 Sie 2010, 08:28)
"Alicja Molenda"- Re: Pyclik - Samozwaniec; prawdziwa propozycja czy prowokacja (Śro, 11 Sie 2010, 08:28)]
…… Spieszę jednak Państwa poinformować, że przytłaczającą większość projektów uchwał na sesje przygotowują burmistrzowie i ich urzędnicy. Radni je tylko opiniują i głosują nad przyjęciem lub odrzuceniem projektu. Na palcach policzyć przypadki inicjatyw uchwałodawczych radnych. To przykre, ale tak jest w każdym samorządzie.....
Czyli o wszystkim, co nowe, co potrzebne, a co nie, będzie decydować faktycznie ta sama osoba, co dotychczas, to najlepszy sposób , aby zmieniało się nic albo niewiele!
Pyclik


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 6.10.2010 22:18 

Dołączenie: 22.8.2010 21:22
Posty: 37
Miejscowość: Trzebinia
Wiele osób chwali się tutaj swoją młodością. Zastanawia mnie, czy jest tu może kandydat młodszy niż ja, lub choćby rówieśnik. Mam 27 lat.

_________________
www.lukaszpajak.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 6.10.2010 23:47 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
Łukaszu, nie tylko wiek świadczy o młodości, młodość to nie tylko stan fizyczny młodego ciała, ale też stan pewnej świadomości, a nawet ducha, chociaż nie chcę tu rozwijać tematów filozoficznych. Kogo byś wolał słuchać teraz przed wyborami: jakiegoś swojego młodego kolegi ( dajmy na to w wieku 25 lat ) - pesymisty, który by Ci wmawiał, że nie ma sensu, żebyś kandydował, bo i tak nie wygrasz, czy znajomego 60-latka - optymisty, pasjonat poszukiwań nowych rozwiązań, który entuzjastycznie przyjmie wiadomość o Twoim kandydowaniu i zapyta, jak Ci może pomóc ? I co Ty na to ?

Jestem zdania, że powinniśmy zmienić swoje spojrzenie na ludzi, że człowiek stanowi wartość samą w sobie w każdym wieku i nie należy dzielić ludzi na młodych wiekiem, którzy jakoby się nadają do wszystkiego i starszych wiekiem, którym najchętniej byśmy doradzili fotel i ciepłe kapcie - to zupełnie nie tak.

Ale zgodzę się, że "betonowe dziadki" powinny dać sobie spokój z decydowaniem o losach miasta, tylko, że ten powyższy 50-latek to nie "betonowy dziadek", chociaż mógłby nim być, jeśli jego postawa wobec Twojej aktywności społecznej byłaby inna, jeśliby odczuwał ją jako zagrożenie dla swojej egzystencji itd.

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 7.10.2010 0:27 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
pycliku,
przypomina mi się takie powiedzenie : mierz zamiary na siły, choć nasz ( ale czy nie litewski tak naprawdę ? ) sławny romantyk miał odmienne zdanie. Jest też jeszcze jedno : jedz powoli małymi łyżkami, a nigdy nie będziesz głodny. Ale dość już tych powiedzonek.

Krótko mówiąc jestem współzałożycielem komitetu wyborczego wyborców ( a więc mieszkańców ), który został powołany bez żadnej ściemy w ciągu 2 tygodni z wszystkimi formalnościami - to o czymś świadczy.
Teraz tak, jeśli zapytasz, czy jesteśmy zmotywowani - odpowiem tak. Średnia arytmetyczna wieku założycieli naszego komitetu to 28 lat, ale nie zamykamy się na ludzi starszych - napiszę więcej - oni są nam i Trzebini potrzebni. A jacy? No pokrótce opisałem to Łukaszowi Pająkowi.

Poza tym jak słusznie zauważyłeś, że rada miasta jest mało kreatywna jeśli chodzi o opracowania uchwał, jestem pewien, że odświeżona rada będzie sprawniejsza pod tym względem.

A ja mam jeszcze inny pomysł - są przecież diety dla radnych, a więc uzależnijmy ich wysokość od efektów pracy poszczególnych radnych: kto pracuje rzetelnie i opracowuje dobre jakościowo propozycje uchwał, polepszające funkcjonowanie miasta - ten otrzymuje wyższą dietę ( bo nie oszukujmy się, czasy Judymów minęły i poza tym żyjemy w kapitalistycznym ustroju (sic), więc nikt za darmo nie będzie poświęcał swojego czasu ). Ale na litość, płaćmy jako społeczność lokalna radnym za efekty a nie za siedzenie ( i to dla niektórych pewnie z przymuszonego obowiązku - tu nikt nikogo do niczego nie zmusza ! ).

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 7.10.2010 17:07 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
[
Piszesz:
.....bo nie oszukujmy się, czasy Judymów minęły i poza tym żyjemy w kapitalistycznym ustroju (sic), więc nikt za darmo nie będzie poświęcał swojego czasu ).
Racja, choć to sprawa dość skomplikowana : czy wiesz, jak wprowadzić to, o czym piszesz - rzecz na pewno wbrew interesom dużej większości obecnych radnych, a taże burmistrza.
Dzisiejsze diety są wysokim zbędnym ekwiwalentem za siedzenie, na posiedzeniach rady i jeszcze Komisjach,a w większości dają istotny dochód w relacji do innych dochodów radnego.
Burmisatrz w tej sytuacji ma wysoką sterowalność Radą, uchwalą co on chce, pozornie jest demokracja, ale rządzi faktycznie jedna osobA.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 7.10.2010 21:38 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Pycliku - rządzisz!!!
tak napisałeś w poście wyżej :)

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 8.10.2010 0:55 

Dołączenie: 22.8.2010 21:22
Posty: 37
Miejscowość: Trzebinia
pyclik napisał(a):
[
....ale rządzi faktycznie jedna osobA.
Pyclik


Faktycznie... Pyclik rządzi! ;)

_________________
www.lukaszpajak.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 8.10.2010 15:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
Pyclik rządzi - czyli kto ? Imię, nazwisko ? Nie jakieś tam nicki...

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: MŁODZI - POMYŚLCIE O PRZYSZŁOŚCI TRZEBINI
PostWysłany: 9.10.2010 4:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.9.2010 11:46
Posty: 99
Pyclik piszesz:
"...rzecz na pewno wbrew interesom dużej większości obecnych radnych, a taże burmistrza."
Ale weź jedno pod uwagę, że większości obecnych radnych w nowej radzie nie będzie i wtedy jest inna rozmowa.

_________________
www.mlodatrzebinia.pl


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3