SPORTOWA NIEDZIELA. Luszowice strzelały na zawołanie (AUDIO, ZDJĘCIA)

12.10.2014 18:37 | 0 komentarzy | 5 187 odsłon | red

W Ostrężnicy gracze Luszowic przegrali 1-5. U siebie z nawiązką zrewanżowali się za tamtą porażkę, aplikując rywalom siedem goli. Pierwszy raz przegrał chrzanowski MKS.

Grupa I

Polonia Luszowice – Jutrzenka Ostrężnica 7-1 (3-0)
1-0 Paweł Drabiński (20), 2-0 Paweł Drabiński (29), 3-0 Arkadiusz Stępień (45), 4-0 Ireneusz Palka (46), 4-1 Paweł Łuszcz (54), 5-1 Michał Krauz (66), 6-1 Arkadiusz Stępień (67), 7-1 Arkadiusz Stępień (86)
Luszowice: Komperda – Liszka, Musiał (60. Piszczek), Kusiak, Marcin Krauz, Ostrowski, Górkowski (60. Wściubiak), Jaromin (60. Michał Krauz), Palka, Stępień, Drabiński (65. Gibek)
Ostrężnica: Boczar – Pacura (80. Smucz), Dura, Michalski, Nowak, Latko, Ornacki (65. M. Kawala), P. Kawala, Kuska, Pakuła, Łuszcz
Lider znów zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zdominował wydarzenia na boisku. W 20. minucie Paweł Drabiński przyjął piłkę w polu karnym i bez namysłu uderzył w długi róg. Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 strzałem z dziesięciu metrów po akcji prawą stroną Kamila Ostrowskiego. W ostatniej minucie kibice miejscowych jeszcze raz mieli powody do radości, gdy po dokładnym wyłożeniu piłki przez Pawła Drabińskiego wzdłuż bramki formalności dopełnił Arkadiusz Stępień. Chwilę wcześniej pierwszą groźną okazję stworzyli goście. Paweł Kawala jednak za długo zbierał się do przelobowania wychodzącego bramkarza i obrońcy gospodarzy zażegnali niebezpieczeństwo. O ile goście wychodząc na drugą połowę myśleli jeszcze o korzystnym wyniku, to tych złudzeń pozbawił ich grający trener Polonii Ireneusz Palka. Już w pierwszej akcji po zmianie stron po prostopadłym podaniu uderzył pod poprzeczkę. Goście zdobyli honorowe trafienie po skutecznej główce ich grającego trenera Pawła Łuszcza, który najwyżej wyskoczył do centry z rzutu rożnego. Za to Poloniści z wielu okazji wykorzystali jeszcze trzy. Po dograniu Stępnia z pierwszej piłki do siatki uderzył zmiennik Michał Krauz i była to najbardziej efektowna akcja meczu. Hat-tricka skompletował Arkadiusz Stępień. Do gola z końcówki pierwszej połowy dołożył jeszcze bramki po technicznym strzale nad leżącym bramkarzem oraz popisowym rajdzie w polu karnym, po którym minął trzech rywali i płaskim strzałem ustalił wynik na 7-1. Goście opadli w końcówce z sił. Wyprowadzili kilka szybkich ataków, ale zabrakło im wykończenia akcji.

Korona Trzebinia-Wodna - Wolanka II Wola Filipowska 1-4