www.forum.przelom.pl
https://przelom.pl/forum/

Metoda "daj daj" - pokuszenie - "fundacja MIT"
https://przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=7875
Strona 1 z 1

Autor:  tornet [ 10.6.2018 7:18 ]
Temat postu:  Metoda "daj daj" - pokuszenie - "fundacja MIT"

Inspiracja:
Biznes Park Górka - https://przelom.pl/10195-sami-tworza-pa ... slowy.html

Przesłanka:
Kwota umorzonego podatku przez gminę z powodu ważnego interesu podatnika (kwoty bywają nawet rzędu setek tysięcy złotych, wykaz wymagany przepisami, dostępny jest w internecie, roczna informacja Gminy o finansach publicznych).

Wybór modelu i szkic zakresu badań:
Fundacja Rozwoju Inicjatyw Gospodarczych "MIT - miasto innowacji Trzebinia" założona przez firmy w Trzebini, otrzymująca dotacje/darowizny.

gmina (ulga/umorzenie) - ważny interes podatnika - (dotacja/darowizna) fundacja

Jak mogą się zaangażować firmy będące już w lepszej sytuacji?
W trudnej sytuacji mogą zwrócić się do wszystkich czyli gminy.

Czy firmy, które uzyskały pomoc gminy z powodu ważnego interesu podatnika, byłyby zainteresowane wspieraniem fundacji założonej przez firmy i działającej na rzecz rozwoju gospodarczego w gminie?
Zainteresowane firmy oczekiwałyby oferty fundacji. Co taka oferta mogłaby zawierać? Urzędnik firmom takiej oferty nie wymyśli.

Metoda "daj daj" czyli gmina "daj" firmie wsparcie (np., ulga, umorzenie), gdy zdarzyły się osłabiające ją okoliczności, oraz "daj" firmo darowiznę dla fundacji, gdy masz się już lepiej, po otrzymanej pomocy. Metoda "daj daj" to za mało. To tylko pieniądze. Potrzebna byłaby jeszcze misja działania fundacji zgodna ze strategią rozwoju gminy. Metoda "daj daj" ma kierunek gospodarczy. Wspiera powstrzymanie wykluczenia firmy z rynku oraz działa inspirująco w stronę innowacji, idei profuturo.

Czy za pomocą idei modelu takiej fundacji firmy odniosłyby w Trzebini sukces? Za pomocą klawiatury można łatwo układać alchemię pokuszenia w idei "Dolina Krzemowa" w programach wyborczych. Ostatecznie jednak korzysta się przecież z konkretnej usługi/produktu firmy.

Ma kto wyobrażenie? Co będzie, jak przedsiębiorca, prezes "fundacji MIT", będzie "lokalnym Elonem Muskiem" i w Przełomie będzie inspirował? A co będzie, jak w radzie fundacji będą zasiadać w przyszłości również byli samorządowcy, burmistrzowie albo zastępcy burmistrza lub radni?

Test. Niech zatem Forumowicze napiszą tu najsilniejsze argumenty, że pokuszenie ideą "fundacji MIT" jest bez sensu.

-- 10.6.2018 7:35 --

gmina (ulga/umorzenie) - ważny interes podatnika [firma] - (dotacja/darowizna) fundacja

-- 10.6.2018 7:55 --

To właśnie przyspieszenia w innowacjach gospodarczych mogą powodować osłabiające firmę okoliczności. Sukces fundacji może sprawić, że firmy będą miały ważny interes podatnika. Perpetuum mobile do pomocy gminy i napędzania fundacji. Taka pokusa idei jest bez sensu.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/