Ziemia chrzanowska

Zabójcza końcówka Trzebini dała wygraną z Beskidem (WIDEO, ZDJĘCIA)

06.10.2018 19:02 | 10 komentarzy | 7 213 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 19:32

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując na swoim stadionie Beskid Andrychów.

10
Pomocnik MKS Trzebinia Marcin Szczurek (z prawej) w pojedynku z graczem Beskidu

Sonda

Kto był najlepszym graczem MKS Trzebinia w meczu z Beskidem Andrychów?

IV liga

MKS Trzebinia - Beskid Andrychów 2-0 (0-0)

1-0 Mateusz Marszałek (85), 2-0 Łukasz Sochacki (89)

MKS: Wróbel - Martyniak, Sawczuk, Kalinowski, Jarosz (89. Celiński), Szczurek, Zybiński (74. Jędrzejczyk), Kowalik, M. Marszałek, Sochacki, Cząstka (59. Sz. Kurek)

Beskid: Syty - Kubik, Kapera, Lozniak (46. Wandzel), Tylek (79. Marczak), Młynarczyk, Kasiński, Stuglik, Motyka, Moskała, Kantyka

Poprzednio oba kluby mierzyły się w meczu o stawkę w sezonie 2014/15, jeszcze na poziomie trzeciej ligi. Wówczas dwukrotnie lepsi okazali się gracze Beskidu, wygrywając po 1-0 u siebie i na wyjeździe.
W ostatnim spotkaniu andrychowian z trzebinianami, w czerwcu 2015 roku, trzy punkty drużynie Beskidu zapewnił Tomasz Moskała. Tym samym pogrążył „żółto-czarnych", gdyż porażka przesądziła degradację MKS do czwartej ligi.
W sobotę powody do radości mieli już trzebinianie. Dzięki zabójczej końcówce spotkania, pokonali ostatnią drużynę czwartej ligi.
Przed meczem trener gospodarzy Mariusz Wójcik miał twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o wyjściową jedenastkę. Za kartki zagrać nie mogli Radosław Górka i Jakub Skrzypek. Z kolei kontuzje wyeliminowały z gry Wojciecha Wilczka, Pawła Sermaka, Jakuba Pająka, Mikołaja Kukiełkę, a Jakub Wallentin od pewnego czasu nie pojawia się na treningach. W związku z tym na ławce rezerwowych MKS zasiadło tylko czterech zawodników. W podstawowym składzie po raz pierwszy w lidze pojawił się za to Adrian Zybiński.
Miejscowi rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, stwarzając sobie szybko dwie klarowne okazje bramkowe. Najpierw po strzale Michała Kowalika z szesnastu metrów Kamil Syty odbił piłkę w bok. Dopadł do niej Michał Cząstka, ale jego dobitka była niecelna.
Potem ładną indywidualną akcją popisał się Mateusz Marszałek, lecz jego uderzenie sparował golkiper Beskidu.
W pierwszej połowie goście najgroźniejsi byli po stałych fragmentach gry. Tomasz Wróbel musiał zaprezentować swoje umiejętności w 33. minucie, broniąc strzał Piotra Motyki z rzutu wolnego.
Drugą odsłonę znacznie lepiej zaczęli andrychowianie, którzy bardzo szybko mogli wyjść na prowadzenie. Po wybiciu piłki przez Tomasza Wróbla i błędzie Pawła Sawczuka, oko w oko z bramkarzem MKS stanął doświadczony Tomasz Moskała (ponad 200 występów w ekstraklasie). Z jego strzałem Tomasz Wróbel sobie nie poradził, ale zmierzającą do bramki futbolówkę znakomitą interwencją wybił Marcin Kalinowski.
Z czasem gospodarze zaczęli coraz częściej gościć w okolicach pola karnego rywali. Na bramkowe efekty trzeba było jednak poczekać do samej końcówki spotkania.
W 85. minucie zmiennik Szymon Kurek wpadł lewym skrzydłem w pole karne. Piłka trafiła ostatecznie pod nogi Mateusza Marszałka, a ten zanotował pierwsze trafienie w barwach trzebińskiej drużyny.
Cztery minuty później „żółto-czarni" wyprowadzili zabójczą kontrę. Tomasz Wróbel wyrzucił piłkę do Michała Kowalika. Ten precyzyjnym prostopadłym podaniem obsłużył Łukasza Sochackiego, który uderzeniem w długi róg ustalił wynik spotkania na 2-0 dla MKS.