Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jest jeszcze czas na oddanie głosu

20.03.2016 18:12 | 1 komentarz | 5 648 odsłon | Anna Jarguz

Niespełna 30 proc. uprawnionych poszło do urn w drugiej turze wyborów burmistrza do godz. 18. - Dwa tygodnie temu, na dwie godziny przed zakończeniem głosowania, był największy ruch - mówi Robert Kęska, przewodniczący obwodowej komisji nr 6.

1
Jest jeszcze czas na oddanie głosu
Agnieszka Styś oddaje swój głos w wyborach burmistrza Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W obwodzie nr 6 głosują mieszkańcy osiedla Stara Huta. Z obserwacji członków komisji wynika, że w wyborach z reguły uczestniczy stała grupa wyborców.

- Biorę udział w każdych wyborach - potwierdza Agnieszka Styś. Traktuje to jako swój przywilej, ale i obowiązek.

Podobnie mieszkaniec miasta Ryszard Kokosiński.

- Wiele osób nie chodzi na wybory, bo są zmęczeni tym, co dzieje się w kraju. Ludzie obserwują, że ci, którzy dorwą się do władzy, zatrudniają potem swoich pociotków. Polityczne gierki na górze przekładają się potem na samorząd. Myślę, że dlatego frekwencja jest taka marna - mówi Ryszard Kokosiński.

W komisji obwodowej nr 4, obejmującej część osiedla Śródmieście, zagłosowało 253 spośród 963 uprawnionych. Frekwencja nieco przekroczyła 26 procent.

- Do godz. 21 można jeszcze oddać głos - zachęcają członkowie komisji.

W sumie przy wyborach pracuje 228 osób, w tym 7 członków miejskiej komisji i 221 członków komisji obwodowych. Każdy z nich otrzyma za to pieniądze.

Najwyższa dieta należy się przewodniczącemu miejskiej komisji wyborczej - 325 zł. Jego zastępca dostanie 300 zł, zaś członkowie miejskiej komisji wyborczej - po 275 zł.

Przewodniczący obwodowych komisji otrzymają dietę w wysokości 190 zł, ich zastępcy - 165 zł, członkowie po 150 zł.