Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Kasperek: liczymy na sześć mandatów. Maciaszek: gratuluję zwycięzcom

25.10.2015 21:53 | 5 komentarzy | 7 671 odsłon | Anna Jarguz

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory. Tak wynika z sondaży. Na razie nie wiadomo, jaki będzie podział mandatów w okręgu nr 12, obejmującym powiat chrzanowski. Krzysztof Kasperek z PiS szacuje, że jego partia może zdobyć aż sześć.

5
Kasperek: liczymy na sześć mandatów. Maciaszek: gratuluję zwycięzcom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zakładaliśmy taki wynik wyborów i bardzo nas on cieszy. Jeśli się potwierdzi, Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło rządzić samodzielnie, a na tym nam zależało. Wreszcie jedno ugrupowanie będzie decydować i ponosić odpowiedzialność za swoje działania. Poprowadzimy kraj w kierunku rozwoju - tak wynik wyborów komentuje Krzysztof Kasperek, który startował w wyborach do sejmu z listy PiS na pozycji 7.

W chrzanowskim okręgu jest do zdobycia 8 mandatów.

- Liczymy na sześć - szacuje Krzysztof Kasperek.

Robert Maciaszek z Platformy Obywatelskiej, opierając się na sondażowych wynikach, też zrobił symulację. Z jego wyliczeń wynika, że PiS ma pewne cztery mandaty, PO - dwa, jeden - komitet Kukiza.

- O ten ósmy mandat toczy się bój między PiS a PO - mówi Maciaszek i gratuluje zwycięzcom:

- Platforma Obywatelska rządziła przez osiem lat. Oddajemy Polskę silną i z mocną pozycją w Europie. PiS wygrywa i należą mu się gratulacje. PO będzie jednak silną i konstruktywną opozycją. Będziemy pilnować, by nie zepsuto tego państwa - komentuje Robert Maciaszek, startujący w wyborach z miejsca 3 listy PO.