Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Małopolska Tour i Enej zamiast rajdu Kryspinów - Trzebinia

14.04.2023 15:00 | 0 komentarzy | 4 350 odsłony | Alicja Molenda
20 i 21 maja do Trzebini zawita dwudniowa impreza rowerowa, która w tym roku zastąpi popularny rajd rowerowy Kryspinów Trzebinia (dawniej Kraków Trzebinia).
0
Małopolska Tour i Enej zamiast rajdu Kryspinów - Trzebinia
Ubiegłoroczny rajd z Kryspinowa do Trzebini zastąpi w tym roku Małopolska Tour
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym dniu (sobota, 21 maja) rajd rowerowy i imprezy dedykowanę są dzieciom. W niedzielę (21 maja) trasy pokonać będą mogli wszyscy chętni na trzech dystansach.

Trasy (od 15 do 70 km) wyznaczone zostaną w południowo-wschodniej części gminy Trzebinia. Poprowadzą m.in przez Psary i Paryż w gminie Krzeszowice. Najdłuższa (niedzielna) mieć będzie ok. 70 km.

Start i meta rajdu będą nad Balatonem. Imprezie rowerowej towarzyszyć ma wiele atrakcji dla dzieci i rodzin, W sobotę, 20 maja, planowany jest koncert gwiazdy. Wystąpi zespół Enej.

Małopolska Tour organizowana po raz trzeci to projekt wojewódzki popularyzujący zdrowy styl życia, motywowanie do regularnego wybierania roweru jako środka transportu i aktywnego spędzania wolnego czasu, promowanie jazdy na rowerze jako jednej z najbardziej atrakcyjnych form rekreacji, ale również zachęcenie do poznawania i odkrywania walorów turystycznych regionu. W tym roku dwudniowa impreza zawita do Trzebini. Będzie sfinansowana przez urząd marszałkowski.

MTB Małopolska Tour jest dużym przedsięwzięciem logistycznym, dlatego Trzebińskie Centrum Kultury nie będzie w tym roku organizować rajdu rowerowego Kryspinów -Trzebinia.

MTB Małopolska Tour

(start i meta: Ośrodek Rekreacyjny „Balaton" w Trzebini)

PROGRAM IMPREZY

20 maja 2023 r. SOBOTA

8:00-10:00 - biuro zawodów (wydawanie numerów startowych oraz pakietów)

10:00-14:00 - wyścigi dziecięce oraz gry i zabawy dla dzieci

14:00-15:00 - dekoracja zwycięzców wyścigów dziecięcych

17:30-19:00 - koncert zespołu „Enej"

20:00 - zakończenie imprezy

21 maja 2023 r. NIEDZIELA

8:00-9:45 - biuro zawodów (wydawanie numerów startowych oraz pakietów)

10:30-11:30 - starty wyścigów na poszczególnych dystansach: Giga, Mega, Family

14:00-16:00 - dekoracja zawodników

17:00 - limit czasowy wjazdu na metę

---------------------------------------------------------------------------------------------

Małopolska Tour to święto rowerowych pasjonatów. Każdy cyklista - ten mały i ten duży, ten na rowerze szosowym i ten na popularnym „góralu", ten sporadycznie wskakujący na siodełko i ten uzależniony od „kręcenia kilometrów" - z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.

Imprezę tradycyjnie rozpoczyna rodzinny rajd rowerowy. Główną jego ideą jest pokonanie, wspólnie z najbliższymi, jednej z kilku świetnie przygotowanych tras rowerowych. Trasy te są zróżnicowane pod względem długości oraz trudności, dlatego też zarówno początkujący, jak i zaawansowani kolarze czerpią z ich przejechania niemałą frajdę. Planowaniem poszczególnych „pętli" oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem uczestników zajmuje się prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego - Marek Kosicki - człowiek, który o kolarstwie wie niemal wszystko.

W naszych rajdach każdy jest zwycięzcą - już przed startem uczestnicy otrzymują pakiety z numerami startowymi, koszulkami z logo eventu oraz voucherami na posiłek, zaś po minięciu linii mety na wszystkich czeka zasłużona nagroda, czyli pamiątkowy medal. Trzeba pamiętać, że nie chodzi tutaj o ściganie się z innymi, ale o aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub przyjaciół oraz czerpanie przyjemności z jazdy „jednośladem" wśród pięknych okoliczności przyrody.

Nieodłącznym elementem Małopolska Tour jest Kids Race, czyli wyścig dla najmłodszych. Biorą w nim udział zawodniczki i zawodnicy w kilku kategoriach wiekowych - od dwulatków (na rowerkach biegowych) po nastolatków. Tutaj także nie ma przegranych - każdy jest zwycięzcą i w nagrodę otrzymuje miły upominek. Najbardziej wartościowy jest jednak sam udział i możliwość pokonania krótkiego odcinka „rower w rower" z rówieśnikami.

Po ukończeniu rajdu lub wyścigu na rowerzystów czekają liczne atrakcje w miasteczku rowerowym. Mogą odpocząć w strefie relaksu, mogą poszaleć w strefie zabaw, mogą posilić się w jednym z kilku foodtracków, mogą obejrzeć pokazy podniebnych ewolucji na rowerach (tzw. „dirt jumping"), mogą spróbować swoich sił w jeździe na pumptracku, mogą poznać historię bicykli, mogą w końcu wziąć udział w konkursach z bardzo cennymi nagrodami.

Mogą również odwiedzić licznych wystawców, związanych z szeroko rozumianą turystyką rowerową, którzy przygotowują interaktywne stoiska z ciekawymi warsztatami, angażującymi publikę i pozwalającymi dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego na temat Małopolski i jej poszczególnych regionów. Wszystko oczywiście przygotowane jest z myślą o dzieciach - tak, aby odkrywanie miasteczka było dla nich prawdziwą przygodą, pełną wyzwań i zabaw.

Zwieńczeniem dnia jest koncert gwiazdy muzyki.

źródło: UMWM