Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Licealiści z Trzebini będą pomagać w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

20.11.2023 10:00 | 0 komentarzy | 1 720 odsłona | Ewa Solak
Dyrektor trzebińskiego liceum Marek Kuchta podpisał porozumienie z dyrektorem krakowskiego szpitala dr hab. Wojciechem Cyrulem w sprawie wolontariatu licealistów.
0
Licealiści z Trzebini będą pomagać w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie
Dyrektor trzebińskiego liceum Marek Kuchta podpisał porozumienie z dyrektorem krakowskiego szpitala dr hab. Wojciechem Cyrulem w sprawie wolontariatu licealistów. FOT. archiwum LO Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie LO w Trzebini mają zdobywać doświadczenie pracy z dziećmi dotkniętymi chorobą. Będą mogli przyglądać się pracy lekarzy na oddziałach szpitalnych, uczestniczyć w sympozjach naukowych.

W ramach daru serca będą również organizować dla małych pacjentów przedstawienia teatralne, zajęcia fitness i zabawy ruchowe, co może pomóc m.in. w profilaktyce otyłości dla dzieci.

Mają też współtworzyć imprezy okolicznościowe.

- Z jednej strony to wolontariat, ale dla uczniów również szansa na zdobycie doświadczenia w realizacji swoich pasji zawodowych medycznych i pedagogicznych - mówi Mare Kuchta dyrektor LO w Trzebini.

Jest on także inicjatorem współpracy młodzieży z Fundacją Ronalda McDonalda w Krakowie, wspierającej ciężko chore dzieci i ich rodziców. Uczestniczyli m.in. w akcji Czapki od serca, robiąc na drutach kilkadziesiąt czapek.