Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

O czym przeczytacie w najnowszym Magazynie tygodnika "Przełom"

09.10.2021 08:32 | 1 komentarz | 1 522 odsłona | Alicja Molenda
O miasteczkach slow, perełkach motoryzacji w Muzeum Polskie Drogi, lepieniu garnków, Czułej Stodole w Płazie i muzyce będącej lekiem na całe zło tego świata.
1
O czym przeczytacie w najnowszym Magazynie tygodnika "Przełom"
Tygodnik "Przełom" zaprasza do czytania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Slow, czyli bez pośpiechu i wygodnie
Moda na "miasta dobrego życia", czyli takie, w których się żyje powoli, ale komfortowo, nie jest nowa. Rozwija się jednak w tempie, w jakim porusza się ślimak - symbol ich sieci i filozofii slow. To ciekawe, bo przecież coraz więcej ludzi marzy o takim życiu. O co chodzi w slow? Dlaczego mieszkańcom Cittaslow "starcza zachwytu nimi na krótko, a potem odczuwają tylko duszny powiew prowincji, nie do rozproszenia żadną gorzałą" - jak napisał jeden z nich.

Z Łukaszem Głuchem po muzeach
Tym razem podróże po muzeach związanych z techniką i motoryzacją zaprowadziły autora do niewielkiej miejscowości Modliszewice w województwie świętokrzyskim w gminie Końskie. To tam jest Muzeum Polskie Drogi. Zobaczycie, jakie perełki motoryzacji są tam do obejrzenie

Gliniane garnki i Czuła Stodoła Doroty
12 lat temu postanowiła połączyć życie w dużym mieście ze spokojem na wsi. Niemal na końcu świata kupiła stare gospodarstwo i zaczęła lepić garnki. Dziś do Doroty Kouby i Czułej Stodoły w Płazie przyjeżdżają wycieczki, a jej warsztaty ceramiczne to atrakcja przyciągająca mnóstwo osób. Zajrzała tam Ewa Solak.

Muzyka lekiem na stres

Każdy z nas potrzebuje apteczki pierwszej pomocy muzycznej m.in dla uspokojenia myśli - przekonuje muzykoterapetka z Chrzanowa Małgorzata Liszka. Jaka muzyka nas pobudza do działania, a jaka wycisza, jak przy jej pomocy rozładowć stres, jak doprowadzić nasz ukłąd nerowy do "ustawień fabrycznych" - o to panią Małgorzatę pyta Agnieszka Filipowicz .

*************

W najnowszym wydaniu tygodnik "Przełom" przeczytacie też m.in.: ile kosztuje budowa domu i ile ich w powiecie powstaje; o Krzysztofie Piegziku z Żarek, który wystąpił w The Voice of Poland; dlaczego uczniowei rezygnują z chodzenia na lekcje religii; jak może wyglądać krzeszowickie uzdrowisko

Wydanie papierowe w punktch sprzedaży. E-wydanie możecie kupić TUTAJ