Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W czerwcu restauracja nad Balatonem rozpocznie działalność (ZDJĘCIA)

03.06.2021 20:00 | 2 komentarze | 3 785 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce nad trzebińskim Balatonem rozpocznie działalność nowa restauracja. Jej otwarcie to jeden z etapów powstawania tu ośrodka La Playa Resort&Spa.
2
W czerwcu restauracja nad Balatonem rozpocznie działalność (ZDJĘCIA)
Nad Balatonem powstaje restauracja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace ruszyły w pierwszym kwartale tego roku. Dwaj przedsiębiorcy rozpoczęli budowę ośrodka na działce gminnej o pow. 4269 m2 (w rejonie obecnej bazy nurkowej i parku linowego).Gmina dała inwestorom prawo do dysponowania gruntem na 15 lat.

W maju zakończyły się prace związane z uzbrojeniem i  zasileniem działki w media. Kolejnym krokiem jest uruchomienie restauracji. Kuchnia będzie serwować głównie dania z grilla opalanego drewnem (wszystko ze świeżych produktów, w duchu slow food - burgery, steki, ryby, żeberka, makarony, sałatki).

Jak zapowiada inwestor, otwarcia restauracji można spodziewać się ok. połowy czerwca (dokładny termin jeszcze nie jest znany).

Natomiast jesienią 2021 roku inwestorzy planują rozpocząć budowę 4 pierwszych z planowanych 8 domków noclegowych. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w 2023 roku.