Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nie ma tu żadnych powodów do dumy

12.01.2020 18:15 | 2 komentarze | 7 035 odsłon | Alicja Molenda

Tak wygląda odnowiona całkiem niedawno elewacja sali gimnastycznej SP nr 4 w Trzebini. Płakać się chce...

2
Nie ma tu żadnych powodów do dumy
Trzebinia. Ściana sali gimnastycznej SP nr 4 im. Orła Białego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Bądź dumny ze swego pochodzenia" - głosi napis na najdłuższej ścianie sali. I bynajmniej nie jest to hasło jakiejś  akcji społecznej ani hasło promocyjne PS nr 4 im. Orła Białego, bo dwie krótsze ściany też są pomalowane i świadczą o intencjach autora.

A autor tej  "artystyczej" roboty, wandal, najprawdopodobniej kibic Wisły, miał zapewne dużo czasu i pewność, że nikt go nie złapie na gorącym uczynku, bo otocznie szkoły jest ogólnie dostępne o każdej porze dnia i nocy. W części jest zaniedbane, zwłaszcza od strony Wodnej, tam gdzie stoi sala gimnastyczna. Od lat nie ma tam porządnego ogrodzenia. To taki zaułek miłośników "małpek", o czym świadczą leżące na ziemi od czasu do czasu opakowania.

Teren przy "czwórce" to rozległy obszar. W części wydaje się szkole niepotrzebny. Od strony Stycznowej ma być przeznaczony na parking. Resztę przydałoby się jakoś zagospodarować i zabezpieczyć przed wandalami. A to już pole do popisu dla samorządu gminnego.

Do sprawy zniszczenia elewacji budynku sali gimnastycznej przy czwórce będziemy wracać, po sprawdzeniu, kto i gdzie w tej sprawie interweniował.