Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Poidełko i kranówka zamiast wody w plastiku

08.07.2019 06:54 | 3 komentarze | 4 908 odsłony | Alicja Molenda

Wodociągi chrzanowskie zachęcają do wyboru takiego rozwiązania w firmach i bezpłatnie zbadają wodę każdemu pracodawcy, który się na nie zdecyduje.

3
Poidełko i kranówka zamiast wody w plastiku
Dystrybutor podłączony do sieci wodociągowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lato to czas, kiedy rośnie zapotrzebowanie na wodę pitną. Odczuwają to zwłaszcza pracodawcy, których ustawowym obowiązkiem jest zapewnienie pracownikom dostępu do wody. Zakup tej w butelkach niesie za sobą wiele problemów logistycznych związanych z dostawą, transportem, magazynowaniem, rozdziałem na stanowiska, odbiorem pustych opakowań. Rozwiązaniem, które wyeliminuje wszystkie te problemy jest montaż w halach produkcyjnych, biurach, urzędach i obiektach publicznych dystrybutora lub poidełka, które zagwarantuje nie tylko bieżący dostęp do wody, ale także odczuwalnie obniży koszty.
Obecnie na rynku jest mnóstwo takich urządzeń. Większość z nich poza opcją zwykłego dozowania wody oferuje opcję jej schładzania czy gazowania.

Choć woda dostarczana przez RPWiK jest poddawana regularnym badaniom, poidełka i dystrybutory też mają filtry lub membrany pomagające utrzymać je w czystości.
- Mamy absolutną pewność co do wysokiej jakości naszej wody, stąd nasza zachęta kierowana do właścicieli firm i pracodawców. Namawiając do zainwestowania w dystrybutory ze swojej strony oferujemy bezpłatnie doradztwo w zakresie lokalizacji i sposobu podłączenia do wewnętrznej sieci wodociągowej, a także darmowe badanie laboratoryjne wody z ujęcia, z którego urządzenie będzie zasilane - mówi Tadeusz Arkit, prezes zrządu chrzanowskiego RPWiK.

Wodociągi od jakiegoś czasu montują poidełka w przestrzeni publicznej. Dostępne dla wszystkich źródełka znajdują się na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie, trzebińskim Rynku, nad Balatonem, przy starym targowisku w Libiążu i w wielu szkołach na terenie Małopolski Zachodniej. W siedzibie wodociągów przy ul Jagiellońskiej 8 w Chrzanowie również zamontowano dystrybutory, z których korzystają pracownicy i klienci.
Spółka prowadzi akcję społeczną „Lokal z dobrą wodą", w ramach której przekonuje restauratorów do oferowania klientom darmowej kranówki.