Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Eksperci ZUS zapraszają do Chrzanowa i Trzebini

14.05.2019 13:26 | 0 komentarzy | 1 757 odsłona | Tadeusz Jachnicki

W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbędzie się pod hasłem „Żyj aktywnie!".

0
Eksperci ZUS zapraszają do Chrzanowa i Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chrzanowski ZUS przygotował kilka propozycji dla tej grupy społecznej. 15 maja eksperci zakładu będą obecni podczas XVI Ogólnopolskiego Pikniku Muzycznego Osób Niepełnosprawnych w Trzebini (WTZ w Trzebini, ul. Luzara 1). Początek o godz. 10. Impreza powinna potrwac do godz. 13.
Zaoferują poradnictwo emerytalno-rentowe, informacje na temat prawa do świadczeń, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty socjalnej i rodzinnej.

- Pomożemy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, co znacznie ułatwi kontakt z administracją - informuje Anna Szaniawska z małopolskiego ZUS.

Dwa dni później, 17 maja, ZUS zaprasza do jednostkach w Chrzanowie, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.

Podczas specjalnych dyżurów eksperci nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania osób niepełnosprawnych, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć oraz jakie inne świadczenia im przysługują. Za pomocą kalkulatora emerytalnego wyliczą przyszłą emeryturę.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski. Z pomocy specjalistów będzie można skorzystać w całej Polsce. Więcej szczegółów na temat tego, co będzie się działo w poszczególnych jednostkach zakład informuje tutaj.