Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Przedsiębiorcy domagają się zmian w organizacji ruchu

13.04.2018 15:40 | 13 komentarzy | 13 555 odsłon | Anna Jarguz

Osoby, prowadzące interesy przy ul. Długiej, Dworcowej i ul. Kościuszki w Trzebini, liczą straty po zamknięciu wiaduktu nad torami. Chcą pilnie spotkać się z burmistrzem, by wspólnie wypracować jakieś rozwiązanie.

13
Przedsiębiorcy domagają się zmian w organizacji ruchu
Przedsiębiorcy domagają się zmian w organizacji ruchu i oznakowaniu dróg na czas remontu wiaduktu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek złożyli pismo w tej sprawie. Liczą na szybką odpowiedź Grzegorza Żuradzkiego, który pełni obowiązki burmistrza Trzebini.

Domagają się między innymi zmian w oznakowaniu objazdów. Ich zdaniem wprowadza ono kierowców w błąd. Przykładem jest choćby przekreślony zjazd na Trzebinię z autostrady, sugerujący, że dojazdu do tej części miasta nie ma. Chcą też zmian w samej organizacji ruchu, w tym możliwości przejazdu pod wiaduktem na Dworcowej.

 

LIST OTWARTY

Burmistrz Trzebini
Grzegorz Żuradzki

My, niżej podpisani przedsiębiorcy i mieszkańcy gminy Trzebinia, zwracamy się do Pana Burmistrza z prośbą o pilne spotkanie, w celu przedstawienia katastrofalnej sytuacji komunikacyjnej, w jakiej znalazły się nasze firmy.

Brak właściwej koordynacji robót, nieprzemyślana organizacja ruchu, fatalne oznakowanie objazdów, skutkują tym, że nasi klienci i kontrahenci nie mogą do nas dotrzeć, a nasz własny transport nie może normalnie funkcjonować. Ponosimy przez to realne straty.
Wystawieni na taką próbę, czujemy się zlekceważeni przez władze samorządowe, które w niedostateczny sposób zadbały o zabezpieczenie interesów mieszkańców miasta i istniejących w nim firm, na czas remontów.
Oczekujemy, że Pan Burmistrz szybko zareaguje, znajdując dla nas czas i rozwiązania, które pozwolą nam przetrwać nie tylko remont wiaduktu, ale też inne inwestycje drogowe planowane w kolejnych miesiącach tego roku. Chcemy przedstawić własne propozycje.
Jesteśmy gotowi na spotkanie w dogodnym terminie w nadchodzącym tygodniu, w miejscu przez Pana wskazanym. Jeśli to możliwe, z udziałem inwestora, czyli przedstawiciela GDDKiA.
Prosimy potraktować sprawę jako pilną.

(13 podpisów)