Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Zarząd trzebińskiego MKS zdecydował o przyszłości trenera

03.04.2018 17:36 | 14 komentarzy | 3 772 odsłony | Michał Koryczan

Jerzy Kowalik będzie nadal szkoleniowcem trzecioligowej drużyny piłkarskiej MKS Trzebinia.

14
Zarząd trzebińskiego MKS zdecydował o przyszłości trenera
Jerzy Kowalik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po sobotniej porażce 1-5 z Avią Świdnik, trener „żółto-czarnych" złożył rezygnację. We wtorkowe popołudnie zarząd MKS Trzebinia nie przyjął dymisji Jerzego Kowalika.

- Po przeanalizowaniu sytuacji, zarząd zdecydował jednogłośnie, że trener nadal będzie prowadził zespół. Jutro spotkam się z radą drużyny i przedstawię jej swoje oczekiwania. Po czterech najbliższych meczach ligowych podejmiemy ewentualne dalsze decyzje - mówi Jacek Augustynek, prezes MKS.

Co ciekawe, w zamieszczonej na portalu przelom.pl sondzie, większość (50,9 proc) internautów uznała, że władze trzebińskiego klubu powinny przyjąć dymisję szkoleniowca. Z kolei 40,54 proc. głosujących uznało, że nie powinny tego robić, a 8,56 proc. osób stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat.

Pod wodzą Jerzego Kowalika „żółto-czarni" zanotowali cztery porażki: trzy w lidze (przeciwko Wólczance Wólka Pełkińska, Orlętom Radzyń Podlaski i Avii Świdnik) i jedną w Pucharze Polski (przeciw Sole Oświęcim). Zespół strzelił cztery gole, a stracił ich szesnaście.

W najbliższą sobotę trzebinianie podejmą na swoim stadionie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którym przegrał wszystkie dotychczasowe pojedynki w historii.