Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Stan małej Julki pogarsza się

01.01.2018 09:57 | 5 komentarzy | 9 238 odsłon | Anna Jarguz

U siedmiolatki lekarze zdiagnozowali bardzo rzadką chorobę, objawiającą się m.in. problemami z oddychaniem i zmianami w zachowaniu. Teraz doszły jeszcze problemy z biodrami. Czeka ją zabieg wszczepienia endoprotezy. Konieczna jest kosztowna rehabilitacja.

5
Stan małej Julki pogarsza się
Julia cierpi na rzadką chorobę. FOT. ARCHIWUM RODZINNE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Julka jest piątym dzieckiem państwa Przykorzyńskich z Trzebini. Gdy się urodziła była zdrową, pełną energii dziewczynką. Nagle, dwa lata temu, gwałtownie zaczęła przybierać na wadze.

W ciągu pół roku przytyła 15 kilogramów. Zmieniło się jej zachowanie, miała problemy z oddychaniem. Któregoś dnia straciła przytomność. W śpiączce była przeszło dwa miesiące. Lekarze początkowo nie wiedzieli, co jej jest. Wreszcie orzekli, że to zespół ROHHAD - bardzo rzadka choroba o podłożu genetycznym. Dziecku zaczęły też rosnąć guzki w krtani. Julka ma założoną tracheostomię. Ma bezdechy nocne. Podczas snu jest wentylowana mechaniczne respiratorem.


Nie ma siły, by chodzić. Jeździ na wózku inwalidzkim.


- Ma martwicę bioder. Czeka operacja. Ale najpierw konieczna jest kosztowna rehabilitacja - mówi mama Julki, Ewa Przykorzyńska.


Julia jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Można jej pomóc, dokonując wpłat na konto Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem Przykorzyńska Julia 31076.