Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Komendantka ZHP i były proboszcz otrzymali tytuły zasłużonych dla powiatu

27.09.2017 20:00 | 3 komentarze | 5 339 odsłon | Marek Oratowski

Komendant trzebińskiego hufca ZHP hm. Irena Piątek oraz ksiądz prałat Wojciech Bryja zostali kolejnymi "Zasłużonymi dla powiatu chrzanowskiego". Uchwałę w tej sprawie podjęli na środowej sesji powiatowi radni.

3
Komendantka ZHP i były proboszcz otrzymali tytuły zasłużonych dla powiatu
hm. Irena Piątek i ks. prałat Wojciech Bryja już wcześniej otrzymali kilka wyróżnień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ksiądz Wojciech Bryja pochodzi z Waksmundu k. Nowego Targu. W 1968 roku kardynał Karol Wojtyła wyświęcił go na kapłana. Trzy lata później po raz pierwszy znalazł się na ziemi chrzanowskiej. Pracował jako wikariusz w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Płazie, a potem św. Mikołaja w Chrzanowie. W 1986 roku został proboszczem nowej parafii Matki Bożej Różańcowej. Sam fizycznie pracował przy wznoszeniu murów świątyni, dając przykład innym, a potem dbał o rozwój parafii. W ostatnich latach dzielnie znosi krzyż cierpienia i choroby.

Irena Piątek od 60 lat jest związana z ZHP w Trzebini - pełniła funkcje zastępowej, drużynowej, aż do komendantki hufca. To organizatorka wielu obozów i imprez harcerskich. Dzięki niej, w Wiciach koło Darłowa, powstała harcerska baza, służąca druhom od 1996 roku Wyszkoliła wiele pokoleń instruktorów, dba o rozwój gromad zuchowych i drużyn harcerskich.

Uroczyste nadanie tytułu "Zasłużonego dla powiatu chrzanowskiego" nastąpi na jednej z kolejnych sesji.