Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Ktoś podrzucił do lasu pudełko ze szczeniakami

16.07.2017 19:37 | 4 komentarze | 10 837 odsłon | Marek Oratowski

Anonimowy mieszkaniec powiadomił w niedzielę, że w lesie w okolicy Czyżówki leży pakunek, a w nim osiem półtoramiesięcznych piesków. Szczeniaki trafiły do schroniska.

4
Ktoś podrzucił do lasu pudełko ze szczeniakami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystko zaczęło się od telefonu na komisariat policji w Trzebini.

- W niedzielę po godzinie 11 anonimowy mężczyzna przekazał dyżurnemu, że w trakcie przejazdu drogą między Bukownem i Czyżówką w masywie leśnym w rejonie Elektrowni Siersza zauważył pudełko. Postanowił do niego zajrzeć. Okazało się, że w środku jest osiem szczeniaków. Ktoś je tam porzucił, skazując na pewną śmierć. Policjanci kierując się wskazaniami dzwoniącego, odnaleźli pudełko. Pieski są już bezpieczne. Trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu - relacjonuje Katarzyna Dąbkowska, rzecznik KPP w Chrzanowie.

***

Mieszkaniec chrzanowskiej Stelli, który zgłosił kradzież fiata 126p, odzyskał swoją własność. W niedzielny poranek policjanci znaleźli pojazd przy ulicy Szpitalnej.

***

W sobotnie popołudnie mieszkanka bloku przy ulicy 11 Listopada w Libiążu zgłosiła kradzież roweru o wartości 1099 złotych.

- Rower pozostawiony przez nią na klatce nie był zabezpieczony. Ponieważ to nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie chciałabym zaapelować, by właściciele jednośladów zadbali o ich zapinanie. Pozostawienie roweru na klatce schodowej, nawet tam gdzie jest domofon, może się skończyć tym, że go już nie znajdziemy - podkreśla Katarzyna Dąbkowska.